spot_img

Beygir Kılı Fırçası Nedir? Özetle Faydaları Nelerdir?

Bazı nedenlerden nedeniyle köpekler kusma sorunu yaşayabiliyor. Böyle durumlarda bir köpek sahibi rahatsızlık yaşayabilmektedir. Oysa köpeklerin kendi kendini kusturması ya da kusmaya çalışması, vücudundaki herhangi bir dış etmeni dışarı atma şart olarak öne çıkar. Tabii bu şart çoğu öbür sebep de ön plana çıkıyor.

Köpekler Neden Kusar?

Veteriner hekimlere kadar köpekler daha fazla mide sorunları nedeniyle kusma yaşamaktadır. Bilhassa tıpkı insanlarda olduğu gibi onlar için uygunsuz yiyecekler nedeniyle veya fazla yediklerinden dolayı kusma sorunu yaşayabilirler. Özellikle bu ufak dostlar çevresine kadar geri çoğu farklı şeyi merak edip kemirirler ve yerler. Kim, çürümüş yiyecekler veya kağıt ve yarı çoğu bambaşka dış öğe köpeklerin kusmasına sebep olabilir.

Köpekler Niçin Kusmaya Çalışır?

Tanıdık Olmayan bir gövde sindirim sistemine kaçtığı süre köpekler refleks olarak kusma dürtüsünü ortaya çıkarır. Bu Nedenle gitmiş olduğu maddeyi dışarı atar. Özellikle bu maddeler tıkanma durumu yaratmış ise, yemek ve su akabinde önemli anlamda kusma meydana gelebilir. bununla birlikte köpekler meraklı tavırlarla birçok öbür maddeyi kemirir ve tüketir. O yüzden doğal olarak bu maddeleri dışarı atabilmek için kusmaya çalışırlar.

Köpeklerde Kusma İçin Ne Yapılması Gerekir?

Köpeklerde kusma problemi olduğu zaman ilk önce bunu doğal bir sürece bırakmak gerekir. Böylece köpek kendi mücadelesi ile yutmuş olduğu maddeyi çıkarabilir. Fakat bu konuda güçlük yaşanıyor ise karnı ya da sırtı okşanabilir ve son olarak bir veterinere gidebilir.

 

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here