spot_img

Bitkin ve yaşlı görünmenize niçin olan 10 makyaj hatası

1. Makyaja nemlendiriciyle başlamamak

1. Makyaja nemlendiriciyle başlamamak

Kuru deri, sizi yorgun ve yaşlı gösterir. Makyaj yapsanız da yapmasanız da, nemlendirilmiş bir cilde sahip edinmek, kuru cildin kuşkusuz olmayacağı o genç, pembe ışıltıyı verecektir. Bu özellikle soğuk havalarda önemlidir. Mevsim ne olursa olsun, nemlendirici kreminizin veya serumunuzun SPF’ye sahip olması önemlidir; bu nedenle güneşten korunabilirsiniz.

2. Fondöteni yanlış kullanmak

2. Fondöteni yanlış uygulamak

Evet, fondöten lekeleri gizleyebilir ve cildimizin daha akıcı görünmesini sağlayabilir. Ama hatalı şekilde uygulamak sizi halsiz gösterecektir! İlk olarak cilt tonunuzun fondötenle eşleştiğinden belli olun. Makyaj için alışveriş yaparken destek isteyebilirsiniz. İkinci olarak, akışkan veya toz formdaki fondöteninizin kurumadığından belirli olun.

3. Çok fazla eyeliner sürmek

3. Çok artı eyeliner sürmek

Eyeliner genellikle gözlerinizi patlatır ve canlandırır, yok mi? Ama çok pozitif sürmek gözlerinizi küçücük ve bitap gösterir. Sahiden, genelde koyu siyah ya da kohl gölgesi kullanırsanız, kanlı gözleri çok daha fena gösterebilir. Bilhassa zaten yorgunsanız! Gözleri daha artı başlamak için alt kapağa daha açık renkli (hala deri renginizden daha koyu) bir kalem sürün. Beyaz astar da aynı şeyi başarabilir.

4. Yeterince allık sürmemek

4. Yeterince allık sürmemek

Eyelinerın fazlasının yorgun gösterdiği gibi allığın azı da bitap gösterebilir! Allık size o doğal parıltı ve enerjiyi verir. Manâlı olan, nemlendiricinizi uyguladıktan hemencecik daha sonra yalnızca bir dokunuş uygulamaktır. Hızlı bir uykudan kalkma çağrısı için elmacık kemiklerinden başlayarak saç çizgisine içten sürün.

5. Çok fazla makyaj yapmak

5. Çok artı makyaj gerçekleştirmek

Yeterince makyaj yapmamanın sizi anemik göstermesi gibi; çok pozitif makyaj gerçekleştirmek da sizi yaşlı bir drag queen ya da en azından çok bezginlik bir insan gibi gösterecektir. Çok pozitif kontur, fondöten, kapatıcı ve aydınlatıcı uygulamak doğal parlaklığınızı köreltecektir. Çözüm, nemlendirici içeren fondötenler gibi diğer deri bakım ürünleri ile aşılanmış çok amaçlı ürünleri tercih etmektir.

6. Çok fazla pudra kullanmak

6. Çok fazla pudra uygulamak

Tıpatıp fazla artı aydınlatıcının yüzünüzdeki çizgileri vurgulaması gibi, fazla pozitif pudra cildinizi kuru, ihtiyar ve bitap gösterebilir. Kremler ve akıcı formüllere yan kalın ve bir pudra kullanmanız gerekiyorsa, parlaklığı gidermesi ve kolaylıkla karışması için sözde transparan bir toz haline getirin.

7. Yanlış göz altı kapatıcısı kullanmak

7. Hatalı göz altı kapatıcısı göstermek

Göz altı kapatıcınızın tonu dürüst değilse muhtemelen göz altı torbaları ve koyu halkaları ortaya çıkaracaktır. Kapatıcınızı seçerken ve uygularken doğru ışıkta olduğunuzdan belli olun.

8. Gri makyaj yapmak

8. Gri makyaj yapmak

Bir palette gözünüze mükemmel görünmüş olabilir ve belki de bunu online bir makyaj videosunda görüp bayılmışsınızdır. Fakat çoğu insan için, herhangi bir gri tonlu makyaj cildin gri görünmesine neden olur; bu sadece sizi bitkin göstermez, bununla birlikte hasta görünmenize de niçin olur!

9. Sıcak tene gümüş veya soğuk tene bronz göz makyajı uygulamak

9. Sıcak tene gümüş veya soğuk tene bronz göz makyajı kullanmak

Soğuk bir cildiniz varsa, bronz ve altın sizi hasta ve halsiz gösterecektir. bununla birlikte, sıcak bir cilt tonunuz varsa, gümüş renkli bir eyeliner göstermek aynı etkiyi verir. Temel olarak, soğuk veya sıcak bir cildiniz olup olmadığını öğrenin ve buna kadar eyeliner ya da far seçin.

10. Dudağınız için yanlış kırmızı tonu seçmek

10. Dudağınız için hatalı kırmızı tonu yeğlemek

görünüşe göre seçilecek en iyi kırmızı “saf” kırmızıdır! Bu, içinde çok fazla turuncu veya mavi değil; parlak ve aralıksız kırmızı anlamına gelir. Bu, bütün deri tonlarında sofistike görünür ve donuk cildi çabucak aydınlatabilir. Yüzünüze bitmiş yaşam verebilir, güzelliğin ve şıklığın özüdür. Allık sürmek istemediğinizde de mükemmel bir kırmızı dudak boyası yeterlidir.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here