spot_img

Çivi Üzerindeki Beyaz Lekeler Neden Olur?

Doğum haritanız yükselen burcunuzla başlar

Doğum haritanız yükselen burcunuzla başlar

Yükselen, birinin doğum haritasının başladığı yerdir. Doğum haritası, bambaşka hayat alanlarını temsil eden 12 evden oluşur. Yükselen, “benlik evi” olarak da bilinen birince evde yer alır. Birinci konut Koç burcunun evidir. Yani bireysel farkındalık, dışsal şahsiyet ve imaj evidir. Harekete geçme ve başlatma enerjisiyle ilgilidir. Doğal olarak yükselen burcunuz ne ise benlik algınız, dışsal kişiliğiniz, harekete geçme ve başlatma enerjiniz o burcun doğasında olacaktır.

Fiziksel görünümünüzü etkiler

Fiziksel görünümünüzü etkiler

Birinci konut bizim dışsal kişiliğimiz olduğu için dış görünüşümüz bu evdeki gezegenlere ve denk geldiği burca tarafından şekillenecektir. Dolayısıyla fiziksel görünümünüz yükselen burcunuz ve bu burcun idareci gezegeninin enerjisinde olacaktır. Yükselen burcumuz, Güneş burcumuzu adeta bir maske gibi gizleyecektir ve insanların bizim hakkımızdaki ilk izlenimleri de yükselen burcumuz yönünde olacaktır. Mesela yükselen burcunuz Akrep ise ihtiraslı ve gizemli bir imajınızın olduğu, derin ve güzel bakışlara sahip olduğunuz düşünülür.

Kişinin dünyaya yaklaşımıdır

Kişinin dünyaya yaklaşımıdır

Güneş burcumuz bizim öz kimliğimizi, temel hayati isteklerimizi temsilcilik ederken, yükselen burç dünyayı nasıl algıladığımızı ve dolayısıyla dünyaya nasıl bir yaklaşımı benimsediğimizi, yani kişiliğimizi nasıl oluşturduğumuzu gösterir. Mesela yükselen burcu Oğlak olan biri dünyaya karşı temkinlidir, dünyanın tehlikelerle doymuş olduğuna inanabileceği için üstüne zırhını giyerek bu dünyaya gelmiştir. Hepimiz dünyaya giriş yaparken böyle bir maske takarız ama

Doğal yeteneklerimizi ve zayıflıklarımızı gösterir

Doğal yeteneklerimizi ve zayıflıklarımızı gösterir

Bizim dünyayla tanıştığımız ego evimizin temalarından birisi harekete geçme enerjisi olduğu için bazı yeteneklerimiz ve zaaflarımız da bu evden takip edilebilir. Örneğin yükseleni İkizler olan birisi Uranüs’ten güzel açılar alıyorsa matematik ve bilimsel problemleri çözmek konusunda çok her işin altından kalkan olabilir oysa Jüpiter’den fena bir açı alıyorsa yeni bir dil öğrenmekte zorlanabilir.

Eğilimlerimizi gösterir

Eğilimlerimizi gösterir

Hayatta kalmak açık havada cümbür cemaat içgüdüsel olarak bir şeyler yapar. Bazı insanların tartışmaya doğal bir eğilimi vardır, bazılarının da paylaşma ve destek etme eğilimi vardır. İşte bu eğilimlerimiz birinci eve bakılarak söylenebilir. Mesela, yükseleni Koç olan biri, tartışan ve hızlı hareket eden bir alıcı olabilir. Yükselen Boğa olan biri çok yavaş hareket edebilir, saatlerce yatma eğilimi gösterebilir. O evdeki herhangi bir gezegen kişinin eğilimlerini değiştirebilir. Örneğin, Venüs, yükselen Koç ile birlikte Birinci Evde ise, birey ayrıca tartışmaya yatkın olabilir hem de bununla beraber epeyce dostça ve çekicidir.

Tutkularımızı gösterir

Tutkularımızı gösterir

Herkesin bir şey yapma veya bir şey olma arzusu vardır. Birinin sahip olduğu en derin arzular, doğum haritasının birinci evinde bulunabilir. Örneğin, bir kişinin yükseleni Yengeç ise, ebeveyn olmak için derin bir özlem duyma ihtimali yüksektir. Bu aynı zamanda Yengeç burcunun yöneticisi olan Ay’ın durumuna da alt olacaktır. Ay maceracı Yay burcundaysa diğer bir anlama gelecektir. Bu pozisyon, birinin tanıdık olmayan bir ülkede ev sahibi olmak için dinç bir arzusu olduğunun göstergesi olabilir.

Sağlıkla ilgili ipuçları verebilir

Sağlıkla ilgili ipuçları verebilir

Birinin genel sağlığı, doğum haritasının hem birinci ayrıca de altıncı evinde bulunur. Altıncı konut sağlığı yönetir, oysa birinci ev de ipuçları verebilir. Medikal astrolojide, burçların her biri vücudun öbür bölgelerini yönetir. Örneğin, Koç baş bölgesini yönetir. Yükseleni Koç olan birisi baş ağrılarına yatkın olabilir. Mars’ın konumuna ve altıncı eve de bilhassa bakmak gerekir.

Yeni başlangıçları simgeler

Yeni başlangıçları simgeler

Birinci evden geçen transitler yeni başlangıçları temsilcilik eder. Örneğin yeni anne-baba olmuş kişilerin birinci evinde manâlı bir transit vardır veya haritada kayda değer bir transit gerçekleştiren bir gezegen yükselene kayda değer bir açı yapıyordur.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here