spot_img

Haftalık burç yorumları – 21-27 Aralık haftası burç yorumları

Astrolog Aslıhan Kozluca

Astrolog Aslıhan Kozluca

21 Aralık’ta manâlı bir gökyüzü görünümü ile haftaya başlıyoruz. Kova burcuna geçiş yapanSatürn ve Jüpiter’in yeni bir döngü başlatacakları kavuşumları gerçekleşiyor. 20 senede bir hizalanan bu iki kayda değer sosyal gezegen, buluştukları burcun doğasında 20 yıllık yeni bir işlem başlatırlar. Biz de 21 Aralık itibariyle Kova çağına girmiş oluyoruz.

Teknolojinin şipşak ilerleyeceği, kişisel özgürlüklerin tartma kazanacağı ve yenilik isteyenlerle eskiyi savunanların çatışacağı bir dönem bizi bekliyor. Bu kavuşumla ilgili daha detaylı bilgiyi Sahipkıran yazımdan okuyabilirsiniz.

Kuzey yarım küredeki en uzun gecenin yaşandığı kış gün dönümü olan 21 Aralık’ta Merkür ve Güneş Oğlak burcuna geçiş yapacak. Çoktan tüm Oğlak burçlarının doğum günü kutlu olsun. İletişim şeklimizi belirleyen Merkür 8 Ocak’a dek bize daha önemli söylev ve stratejik düşünme eğilimi verecek.

23 Aralık Çarşamba sert açıların etkisi altındayız. Keza gerginliğe, öfkeye keza de yangın ve patlama ihtimallerine karşısında dikkatli olmakta avantaj var. Otorite figürleri ile çatışmaya girmekten de kaçınılması gereken bir gün.

25 Aralık Cuma ise olaylara ayrı bakış açısı geliştirerek daha verimli sonuçlar alma, iletişimde olumlu akıntı içinde olma konusunda destekli bir günde olacağız. Projeler, ödevler, görüşmeler için değerlendirilebilir.

21 Aralık haftası yükselen burçlara göre alacağımız etkiler ise şu şekilde;

21 Aralık haftası yükselen burçlara kadar alacağımız etkiler ise şu şekilde;

YÜKSELEN KOÇ

YÜKSELEN KOÇ

Satürn-Jüpiter kavuşumu, sosyal çevre ve ideallerin bitmiş yapılanacağı bir döngüyü başlatıyor. Bu hafta işle ve bedensel konularla ilgili hoş düşünceler üretilebilir, verimli incelemeler yapılabilir. Hafta ortasında otorite figürleriyle iletişimde sakin kalmaya dikkat edilmeli.

YÜKSELEN BOĞA

YÜKSELEN BOĞA

Satürn-Jüpiter kavuşumu, kariyer ve toplumsal rolün her tarafta yapılanacağı bir döngüyü başlatıyor. Bu hafta kişisel konularda öbür düşünmenin getireceği faydalar görülebilir. Bilhassa hafta ortasında abartılı tepkilerden uzakta durmak, seyahatler konusunda dikkatli almak manâlı.

YÜKSELEN İKİZLER

YÜKSELEN İKİZLER

Satürn-Jüpiter kavuşumu, eğitim konularının, hayata bakış şeklinin ve yurt dışıyla olan ilişkilerin her yerde yapılanacağı bir döngüyü başlatıyor. Bu hafta kısıtlanmış hissedilen alanlarda farklı yaklaşımlar geliştirerek ilerleme sağlanabilir. Arkadaşlarla ilgili yaşanacak sorunlar gündemde olabilir.

YÜKSELEN YENGEÇ

YÜKSELEN YENGEÇ

Satürn-Jüpiter kavuşumu, mali konular, başka kaynaklardan elde edilen gelirler ve cinsellikle ilgili yeniden yapılanma olacak bir döngüyü başlatıyor. Bu hafta kişisel hedefler konusunda öbür fırsatlarla karşılaşılabilir. Özellikle hafta ortasında ayrıca ikili ilişkilerde keza de işte tepkisel olmamaya dikkat edilmeli.

YÜKSELEN ASLAN

YÜKSELEN ASLAN

Satürn-Jüpiter kavuşumu, birlikteliklerde ve iş birliği gerektiren konularda yeniden yapılanma yaşanacak bir döngüyü başlatıyor. Bu hafta işle ve günlük işleyişle ilgili olumlu gelişmeler yaşanabilir. Sağlıkla ilgili daha özenli olmakta üstünlük var.

YÜKSELEN BAŞAK

YÜKSELEN BAŞAK

Satürn-Jüpiter kavuşumu, jurnal hayat rutinlerinin ve sağlıkla ilgili konuların tekrar yapılanacağı bir döngüyü başlatıyor. Bu hafta aşk hayatında ve eğitim alanında güzel gelişmeler yakalanabilir. Çocuklarla ilgili yaşanabilecek küçük kazalara da uyarı edilmeli.

YÜKSELEN TERAZİ

YÜKSELEN TERAZİ

Satürn-Jüpiter kavuşumu, hayattan alınan keyif, aşk ve çocuklarla ilgili konuların bitmiş yapılanacağı bir döngüyü başlatıyor. Bu hafta konut ve aile konularında fiziki rahatlama sağlayacak fırsatlarla karşılaşılabilir. İkili ilişkilerde abartılı tepkilerden uzaktan durmak, ev kazaları konusunda da dikkatli elde etmek kayda değer.

YÜKSELEN AKREP

YÜKSELEN AKREP

Satürn-Jüpiter kavuşumu, aile ilişkileri, yaşanan alanın değişimi, ebeveynler ve gayrimenkullerle ilgili konuların bitmiş yapılanacağı bir döngüyü başlatıyor. Bu hafta yakın çevrede ve ikili ilişkilerde hoş gelişmeler yaşanabilir. Trafikte titiz olmaya ve çalışma ortamında ağırbaşlı kalmaya özen gösterilmeli.

YÜKSELEN YAY

YÜKSELEN YAY

Satürn-Jüpiter kavuşumu, iletişim kurma şeklinin, düşüncelerin, yakın çevre ilişkilerinin ve eğitimle ilgili konuların her tarafta yapılanacağı bir döngüyü başlatıyor. Bu hafta egzersiz ortamında ve gündelik düzenle ilgili güzel fırsatlarla karşılaşılabilir. Pozitif harcamalara ve aşk hayatında ani çıkışlara uyarı edilmeli.

YÜKSELEN OĞLAK

YÜKSELEN OĞLAK

Satürn-Jüpiter kavuşumu, somut konularla, bir şeyler üretmekle ve öz değerle ilgili konuların her yerde yapılanacağı bir döngüyü başlatıyor. Bu hafta çocuklarla ve aşk hayatında olumlu gelişmeler yaşanabilir. Ebeveynlerle ve evle ilgili konularda hafta her tarafında temkinli olmaya dikkat edilmeli.

YÜKSELEN KOVA

YÜKSELEN KOVA

Satürn-Jüpiter kavuşumu, kişisel değişimi içeren tüm konuların bitmiş yapılanacağı bir döngüyü başlatıyor. Bu hafta evde, aileyle birlikte uzun zamandır halledilemeyen işler tamamlanabilir. Trafikte dikkatli olmaya ve yakın arkadaş, kardeş ilişkilerinde sakin kalmaya uyarı edilmeli.

YÜKSELEN BALIK

YÜKSELEN BALIK

Satürn-Jüpiter kavuşumu, hayatın anlamını daha artı sorgulatacak, bitirilmesi gereken ilişkileri sonlandıracak bir döngüyü başlatıyor. Bu hafta arkadaşlarla ve kardeşlerle ilgili olumlu gelişmeler yaşanabilir. Mali konularda yaşanabilecek ani gelişmelere aleyhinde sakin karar verebilmek kayda değer.

Sevgilerimle, Aslıhan Kozluca

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here