spot_img

Kedi Cinsleri ve İsimleri Nelerdir? Cins Kedi Türleri ve Özellikleri

Bilinçaltını temsil eder

Bilinçaltını temsil eder

Astrolojide 12. ev, bilinçaltı dahil almak üzere kuytu olan her şeyi temsil eder. Bu, insanların erişemedikleri ya da yüzleşmekte zorlandıkları için saklamayı seçim ettikleri bilgileri içeren akıl alanıdır. Bilinçaltı, insanların sezgisel olarak algıladığı lakin bununla beraber inkar ettiği şeyleri saklar. Balık burcunda doğan veya Balık ve 12. ev teması zinde olan kişilerin sezgilerinin adaleli olması da bununla ilgilidir. Bilinçaltı ile yakın temas halindedirler.

Rüyalarımız ve uyku düzenimizle ilgili ipuçları verir

Rüyalarımız ve uyku düzenimizle ilgili ipuçları verir

Kabuslar, berrak rüyalar, kalitesiz uyku, uykusuzluk veya fazla uyuklamak gibi uykuyla ilgili konular 12. evle ilgilidir. Normalde iyi uyuyan biri son birkaç haftadır dört saatlik uykuyla yaşıyorsa 12. evindeki hareketlere bakmak gerekir. Neptün gezegeninin hareketleri ve diğer gezegenlerle yaptığı açılar da rüyalarımızı ve uyku düzenimizi değiştirebilir.

Geçmiş yaşamlar ve reenkarnasyon 12. ev konusudur

Geçmiş yaşamlar ve reenkarnasyon 12. konut konusudur

Herkes geçmiş yaşamlara ve reenkarnasyona inanmaz. Temsilcilik ettiği 12. ev gibi gizemlidir. Fakat geçmiş yaşamlara ve reenkarnasyona inanıyorsanız doğum haritanızda 12. evinizden izinin sürülebileceğini bilmelisiniz. Hiç görmediğiniz bir ülkeye hissettiğiniz bağ, açıklanamayan fobiler, hayatınızda bir türlü bağınızı koparamadığınız dönemsel olarak gelip giden kişiler vs. geçmiş yaşamlarınızla ilgili olabilir. Açıklayamadığınız bu duyguları ve olayları bir astrolog rehberliğinde anlamlandırabilirsiniz.

Karma sadece Tarkanın en sevdiğiniz albümü değil

Karma sadece Tarkan’ın en sevdiğiniz albümü değil

Karmayı basit bir şekilde sebep ve neticede açıklayabiliriz. Artı veya olumsuz değildir, nötrdür. Her şey bir sebep-netice döngüsünde ilerler. 12. konut astroloji haritasında karmanın evidir. Yukarıda bahsettiğimiz geçmiş yaşamlardan gelen ahali ya da geçmiş aksiyonlarımızın sonuçlarının 12. evden takip edilebileceği gibi gezegen transitleri sırasında 12. evinizdeki hareketlilik, size karmik aksiyonlarınızın sonucu olarak zorluklar ya da ödüller getirebilir. Bu karmik aksiyonlar keza bu hayatta yaptıklarınız keza de geçmiş yaşamdan getirdikleriniz olabilir.

Sırlar odasıdır

Sırlar odasıdır

Herkesin bir sırlar odası vardır ve bu sırlar odası doğum haritanızda 12. evdir. Sırlar odanızda saklayacağınız sırlar, sıcacık korkularınız veya eşinizi aldattığınız gerçeği olabilir. Hepsini bu odada kilitli tutuyoruz.

İnziva evidir

İnziva evidir

Bu evin gizlilikle, sırlarla ilgili olduğunu söylemiştik. Sağlıkla ilgili konular 6. evin konusu olsa da özellikle hastanede yatmak, nebati yaşam, narkoz ve rehabilitasyon gibi dünyanın geri kalanından uzaklaştığımız, inzivaya çekildiğimiz konular 12. evle ilişkilendirilir. Gökyüzündeki bir takım gezegen transitlerinde 12. evinizin aldığı etkiye alt olarak bir rahatsızlık nedeniyle inzivaya çekilmek zorunda kalabilir veya içinize kapanıp evden çıkmak istemeyebilirsiniz.

Hapisle ilişkilidir

Hapisle ilişkilidir

Biri hapisteyken, ister reel anlamda olsun ister kendi hapsinde veya birinin hapsinde, tecrit edilmiştir. 12. konut tecriti yönettiği için hapishaneler 12. konut kapsamına girer. Mesela, ele maşalı öğretmen olarak adlandırılan Satürn’ün bu eve yaptığı sert bir açı, hapsedilme duygularına neden olabilir. Böyle engebeli geçiş gerçekleştiğinde, millet acı gerçeklerine görmek zorunda kalabilir. Başkalarının yanında olmakta zorlanabilir. böylece, bu geçişin doğası ve konumu nedeniyle çoğu insan kendi zihninde hapishaneler yaratır. bununla birlikte, bu tecrit gerçekleriyle yüzleşmeleri için gereklidir.

Gizli düşmanlıklar bu evin konusudur

Sıcacık düşmanlıklar bu evin konusudur

Bir insan için, hayatında ondan hoşlanmadığını dobra dobra belli eden birinin olmasından daha kötü ne olabilir? Arkadaş gibi davranan ve onları arkadan bıçaklayan kişiler tabii fakat. Diğer bir deyişle, bu sahte arkadaş gizli bir düşmandır. 12. evdeki bazı hareketler veya 12. evin aldığı açılar hayatınıza kuytu düşmanları getirebilir.

Manevi bağlantılarımız ve psişik yeteneklerimiz 12. evle ilgilidir

Manevi bağlantılarımız ve psişik yeteneklerimiz 12. evle ilgilidir

Birinin doğum haritasında 12. evine bakarak ruhani ve psişik tarafıyla ilgili fazla pozitif şey söylenebilir. Tanrıyla nasıl bağlantı kurduğumuz, kurup kuramadığımız, medyumik özelliklerimiz, sezgilerimizin ne değin kaslı olup olmayacağı hakkında 12. konut kayda değer ipuçları verir. Gezegen transitleri sırasında 12. evin aldığı açılar sezgilerimizi kuvvetlendirebilir, bulanıklaştırabilir, dua etme ihtiyacı getirebilir, manevi tarafımızla ilgili pek çok değiştirme yaratabilir.

Neptünün keşfinin ardından anestezi bulunmuştur

Neptün’ün keşfinin gerisinde duyu yitimi bulunmuştur

12. evin yöneticisi olan Neptün gezegeninin keşfi ile anestezinin keşfi birbirini peşine düşüp takip eder. Bu, 12. evin ve Balık burcunun doğası hakkında kayda değer ipuçları verir. Bağımlılıklarımız, uyuşturulmaya olan ihtiyacımız 12. evden peşine düşüp takip edilebilir.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here