spot_img

Alımlılık rutininize vegan dostu bir dokunuş

Son birkaç yılda vegan teriminin daha sık kullanıldığını muhakkak fark etmişsinizdir. En yakın arkadaşlarınız, kuzenleriniz ve hatta çevreniz badem sütülü smoothie’ler ve yeşil kaselerle hayat tarzını değiştiriyor.

Veganizm, bir diyetten fazla daha fazlasıdır. Veganizm, yakın geçmişte moda ve çekicilik gibi sektörlere de yayıldı. Stella McCartney gibi tasarımcılar, vegan lüks el çantaları ve ayakkabı tasarımlarıyla, veganizmin moda nedüstrisine dahil edilmesini sağladı. Veganizmde güzellik endüstrisi de fazla geride yok. Genel bir kural olarak veganlık, hayvan bazlı et ve süt ve bal gibi maddelerin yanı sıra ipekböceklerinden ipek, ve sığırlardan elde edilen deriyi içeren hayvansal ürünleri ve hayvansal türevli ürünleri kuşkusuz yasaklar.

Yüzünüzü nemlendirmek, saçınızı biçimlendirmek ya da dudaklarınızı renklendirmek için kullandığınız alımlılık ürünlerine gelince, olasılıkla bir ürünü bu kadar değin detaylı düşünmemiş olabilirsiniz. Vegan güzellik ürünleri bunun ötesine geçer. Mahsul içerikleri, öğle yemeğiniz için olduğu kadar alımlılık ürünlerinizde de önemlidir. Vegan bir hayat tarzını peşine düşüp takip ediyorsanız ya da sadece alımlılık rutininizle açmak istiyorsanız, bunu yerine getirmek için dürüst zamanı seçtiniz. Bugün, açmak için ihtiyacınız olan her şeyle güzellik rutininize vegan dostu bir dönüş uygulamanız için şahane bir kılavuz hazırladık.

Güzellik rutininizi nasıl daha vegan dostu yapabilirsiniz

Vegan olma yolunda olanlar, bu alımlılık ipuçlarıyla nasıl başlayacaklarını öğrenebilirler.

1. İçinde neyin olduğunu öğrenin

Veganizmde, bitki bazlı içerikler ile hayvan bazlı ve türetilmiş içerikler aralarında uzanan geniş bir çizgi vardır. İkinci bölgede bu çizgiyi geçmediğinizden muhakkak olmalısınız. Bunu yapmadığınızdan emin almak için, hangi malzemelerin vegan olduğunu ve neyin olmadığını kavramak önemlidir. Birçoğu süt ve bal gibi hayvansal ürünlerin dobra dobra vegan olmadığının farkındadır, ancak çoğu birey güzellik ürünlerinin gliserin (nebati gliserin hariç) ve lanolin içerdiğini bilmeyebilir. Bu listeyi el aşağıda yakalamak, vegan çekicilik rutini izlemenin her adımını fazla daha basit ayla getirecektir.

2. Araştırmanızı yapın

Bilgi, ürünler aralarında kullanabilecekleriniz ve kullanamayacaklarınız olarak fark yapmabilmeniz için anahtardır. Dolayısıyla araştırmanızı buna göre yapın. Hayvansal ürünler hakkında daha pozitif data almak, nereden geldiklerini ve kökenlerini öğrenmek, herhangi bir vegan çekicilik meraklısının takdir edeceği fazla sayıda veri sağlayabilir.

3. İçerik listenizi okuyun

Vegan güzellik rutininizde neyin işe yarayıp neyin işe yaramadığını öğrendikten daha sonra, ürünlerinizin içerik listesini okumanın bir sonraki adımına geçin. Serumunuz veya kapatıcınızın arkasındaki ufak harflerle yazılmış bilgilere bakın. İçerik listeleri genellikle deşifre edilmesi baskı olabilecek jargon içerir, fakat bunlar çoğunlukla parantez içinde ortak adı da içerir ve bir Google aramasının size söylemeyeceği hiçbir şey yoktur.

4. Uygulamalarda malzemelerin ötesine geçin

Evet, bitki bazlı içerikler veganlığın ayrılmaz bir parçasıdır, ama ürünün içindekilerin yanı sıra, aynı zamanda nasıl üretildikleri de önemlidir. Hayvan testleri yapan markaları seçim etmeyin. Hayvan zulmü içermeyen ürünlerin kullanımı güvenlidir.

özel içeriğidir.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here