spot_img

Cildinizi sonbahara hazırlayın

Güneşin cildimize olan etkisine karşısında uygulanabilecek en temel usul güneş kremi kullanımıdır. Özellikle güneş yanığı, cilt kanseri ve erken yaşlanmaya karşısında elleri, ayakları, kulakları ve dudakları unutmadan cilt bakım rutininizin son adımı olarak güneş kremi kullanın. Hem uzun süre dışarıya zaman geçireceğimiz zamanlarda yanınıza güneş kremi almayı unutmayın. Çünkü evden çıkmadan 15-30 dakika önce uygulamanız gereken güneş kreminin birkaç saatte bir baştan uygulanması gerekiyor. Telefonunuza kuracağınız bir güneş kremi hatırlatıcısı alarmı da işe yarayabilir. SPF korumasını unuttuğunuz günlerde de, güneşin deri üzerindeki hasarını bekletmeden tedavi edin yani güneş sonrası kremi kullanın.

Cildinizi sonbahara hazırlayın

Yaz sıcağına ve nemine maruz kalan cilt daha hafif deri bakım ürünlerine gereklilik duyar. Yağlı ve kremsi yapıdaki ürünler yerine köpüren, durulanan ve su bazlı ürünlerle yüzünüzü makyajdan temizlemek daha doğru bir tercih olacaktır.

Havanın sıcak ve ıslak olması, yüzünüzü nemlendirmeniz gerektiği gerçeğini değiştirmez. Makyajdan arındırdığınız ve temizlediğiniz yüzünüze nemlendirici bir mahsul de uygulamalısınız. Hem güneşten koruyan ayrıca de nemlendiren ürünler yaz ayları için ideal. Birkaç saatte bir uygulanan, 30 ve daha yüksek SPF’li ürünler cildinizin gereksinim duyduğu bakıma fazlasıyla yetecektir.

İnce çizgilerin görünümünü iyileştirmeye ve kolajen üretimine muavin olan C vitamininin önemi yaz aylarında artıyor. Ayrıca C vitamini, UV ışınlarına karşısında ekstra bir koruma kalkanı oluşturacağından rutininize deri temizliği ve nemlendirmenin yanına birkaç damla C vitamini ekleyebilirsiniz.

Büyüyen sıcaklar ve nemle birlikte cilde uygulanan peeling ölü derilerden kurtulmak ve cildi korumak için ideal. Peeling rutininizin sıklığını arttırarak cildinizi koruyabilirsiniz.

Artı duş almak yaz ayları her tarafında neme ihtiyaç duyan cildi kurutabilir. Ansızın artı kez duş olmak ciltteki doğal yağların soyulmasına neden olduğundan duş sürelerini kısa yetişmek ve çok fazla sıcak suya maruz kalmamak cildi kuru veya çatlamış hissetmeden dinç ve parlak tutmayı sağlayacaktır.

Yaz sıcaklarında gözenekleri tıkamayacak makyaj ürünleri tercih edilmeli. Cildinizi iyice kapatmayacak makyajlar yapmanız yaz aylarında büyüyen ter ve yağ ile cildi daha hafif hissettirdiğinden güçlü olarak nasihat edilir.

Vücudunuzu olası olduğunca doğrudan güneşe maruz bırakmaktan kaçının. Plajda büyük bir şemsiye ve ekstra büyük bir şapkadan takviye edinmek işinizi kolaylaştırabilir.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here