spot_img

Soğuk havalara karşısında 2 cilt maskesi

Son günlerde etkisini tam anlamıyla hissettirmeye başlayan soğuk havalar nedeniyle birçok insanda cilt sorunları ortaya çıkmaya başladı. Yaşanan sorunlar hakkında data veren Kozmotolog & Medikal Estetik Uzmanı Songül Durur Zevzir, deri sorunları olanlar için çözüm önerileri de sundu.

Deri kuruyor

Kış aylarında bilhassa deri kuruluğuyla karşılaşıldığını gösteren Zevzir, “Deri kuruluğunun ardından egzama gibi çeşitli deri rahatsızlıkları ortaya çıkabilmekte. Kaşıntı sonrası oluşan tahriş, cildi olumsuz etkilemekte. aynı zamanda gül hastalığı olarak da bilinen ‘Rozasea rahatsızlığı’ soğuk havaların etkisiyle yoğun bir şekilde artma göstermekte” dedi.

Zevzir’in verdiği bilgilere tarafından bugünlerde karşılaşılan sorunlardan bir diğeri güneş lekeleri. Yazın oluşan güneş lekelerinin kışın daha çok bariz hale geldiğine dikkat çeken Zevzir, bu lekelerin kış aylarında tedavilerinin yapılmasının daha uygun olacağını söyledi.

Cilt sorunları için dağıtılmış uygulamalar yaptıklarını aktaran Zevzir, “Deri kuruluğu için içeriğinde yoğun nem ve vitaminlerden yer alan medikal bakımlar uygulamaktayız. Güneş lekeleri, sivilce, akne ve yara izleri için deri yapısına yerinde öbür lazer sistemleri kullanıyoruz. Bu sistemlerle cildi çok tahriş etmeden, kişinin sosyal yaşamını engellemeden sorunları ortadan kaldırıyoruz” ifadelerini kullandı.

Evde bakım önerileri

Zevzir, evde cilt bakımı yapmak isteyenlere ise iki ayrı maske önerisinde bulundu:

Leke Açıcı Doğal Maske

– 1 yemek kaşığı yoğurt

– 1 çay kaşığı karbonat

– 1 dere kaşığı pirinç veya buğday nişastası

– 1 çay kaşığı taze limon suyu

Doğal Nem Maskesi

– 1 tatlı kaşığı bal

– 1 çeyrek muz rendesi

– 1 tatlı kaşığı zeytinyağı

– 1 yumurta akı

Haftada bir olacak şekilde malzemeleri karıştırıp, 20 dakika uygulayın.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here