spot_img

Soğuk havalara özel 2 doğal cilt maskesi tarifi

Son günlerde etkisini bütün anlamıyla hissettirmeye başlayan soğuk havalar nedeniyle birçok insanda deri sorunları ortaya çıkmaya başladı. Yaşanan sorunlar hakkında data veren Kozmotolog & Medikal Estetik Uzmanı Songül Durur Zevzir, cilt sorunları olanlar için çözüm önerileri de sundu.

Soğuk hava cildi kurutuyor

Cilt kuruluğunun ardından egzama gibi değişik cilt rahatsızlıkları ortaya çıkabilmekte. Kaşıntı sonrası oluşan tahriş, cildi olumsuz etkilemekte. bununla beraber gül hastalığı olarak da tanıdık ‘Rozasea rahatsızlığı’ soğuk havaların etkisiyle yoğun bir şekilde artma göstermekte. Bugünlerde karşılaşılan sorunlardan bir diğeri ise güneş lekeleri. Yazın oluşan güneş lekeleri, kışın daha çok belirgin ayla geliyor. Bu lekelerin kış aylarında tedavilerinin yapılması ise daha yerinde.

Deri kuruluğu için içeriğinde yoğun nem ve vitaminlerden yer alan medikal bakımlar uygulamaktayız. Güneş lekeleri, sivilce, akne ve yara izleri için deri yapısına yerinde farklı lazer sistemleri kullanıyoruz. Bu sistemlerle cildi fazla tahriş etmeden, kişinin sosyal yaşamını engellemeden sorunları ortadan kaldırıyoruz.

Soğuk havalara özel 2 doğal deri maskesi

Leke Açıcı Doğal Maske

– 1 yemek kaşığı yoğurt

– 1 dere kaşığı karbonat

– 1 çay kaşığı pirinç veya buğday nişastası

– 1 dere kaşığı taze limon suyu

Doğal Nem Maskesi

– 1 tatlı kaşığı bal

– 1 çeyrek muz rendesi

– 1 tatlı kaşığı zeytinyağı

– 1 yumurta akı

Haftada bir olacak şekilde malzemeleri karıştırıp, 20 dakika uygulayın.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here