spot_img

Yeni yılda dinç bir cinsel hayat için 11 öneri

2021 yılında girmeye günler kala Üro-Androloji Uzmanı Prof. Dr. Halim Hattat, cinsel performansı artıracak, daha dinç hissetmeyi sağlayacak önerilerde bulundu.

İşte Prof. Dr. Hattat’tan yeni yılda sağlıklı bir cinsel yaşam için 11 önerge.

Sağlıklı bir cinsel yaşam için 11 teklif

– 30’lu yaşlardan itibaren erkek vücudunda seks hormonları düşmeye başlar. Modern hayat, gerginlik, fena gıda, durağanlık, sigara ve daha o kadar fazla etken bu düşüşü hızlandırır. Metabolik sendrom, diyabet, kullanılan ilaçlar da cinsel gücü baltalar. Dolayısıyla bu yıl en azından bir defa cinsel check-up yaptırın. Testosteron, penis asap iletisi, penis hissiyatı, penise giden akışını yoklama ettirin.

– Erkeklerde hayat beklentisi 90’lı yaşları buldu. Erkekler ve partnerleri çok daha uzun yıllar cinsel galibiyet ve performans bekliyor. Bu başarıya ulaşmanın bir yolu dönemsel olarak cinsel gücü ateşlemektir. Cinsel bölgede gençleştirme tedavileri, cinsel alan damarlarını ve sinirlerini bitmiş yaratıcı yöntemler, cinsel bölge ödemini atan metotlar tam da bu işe yarıyor. 40’lı yaşlardan itibaren bu tedavilerle cinsel sağlığınızı daha ‘fit’ hale getirin.

– Her erkek dönemsel olarak cinsel problem yaşayabilir. Gerginlik, şehvetli iniş-çıkışlar, iş sıkıntıları, aile problemleri ve daha öyle fazla neden geçici olarak seks gücünü azaltabilir. Ancak bu sorunlar 2 aydan daha uzun sürüyorsa artık bir uzmana başvurmanın vaktidir. Kendinizi de eşinizi de daha artı yormadan mutlaka bir yardım alın.

– Cinsel sorun yaşamış 10 erkekten sadece biri hekime başvuruyor. Çoğu birey eş-dost tavsiyesi veya internet yoluyla kendi reçetesini yazıyor. Ama her cinsel hapın size tarafından olmadığını hatırlayın. Cinsel gücü arttıran o kadar fazla nebati mahsul de sahte veya kopya maddeler içeriyor. Kısacası yan etki, komplikasyon yaşamamak ve en önemlisi cinsel gücü hepten kaybetmemek için siz siz olun, hekim önermeden hap almayın.

– Cinsel performansınızı duyduklarınızla, filmlerde izlediklerinizle, internetteki abartılı performanslarla kıyaslamayı bırakın, eşinize kulak verin.

– Cinsellik sizin için stresten kurtulmak, fiziksel bir ihtiyaç ya da eşinizle yakın hissetmek anlamına gelebilir. Ne olursa olsun, eğer cinsellik sonlandığında müşterek memnunsanız canınız daha sık seks yerine getirmek isteyecektir. Bu şart kadınlar için de geçerlidir. Eğer cinselliğin ödülleri azaldıysa cinsel hayatınıza nasıl renk katabileceğinizi eşinizle konuşun.

– Kaç saniyede sertleşmeye geçtiğiniz, bu sertleşmeyi ne değin sürdürdüğünüz, bir gecede kaç kere sertleşme elde ettiğiniz manâlı veriler. Ancak cinsellik yalnızca bu rakamlardan oluşmuyor. Kayda Değer olan sıkıntısız olarak sertleşmeyi elde etmeniz, ilişkinin ardına kadar sürdürebilmeniz ve bunu yaparken de eşinize de müsamaha vermenizdir. Eğer cinsel isteksizlik, sertleşme sağlamada-sürdürmede güçlük, aşırı erken-fazla geç boşalma, cinsel sancı gibi bir sorun yaşıyorsanız destek alın. Böyle sorunlar yahut skora yok keyfe odaklanın.

– 2021’de çift olarak kendinize altın geceler armağan edin. Cinselliğe sizi hem zihnen keza de ruhen hazırlayacak bir hazırlık yapın. Romantik bir akşam yemeği, iletişim ve keyif batmış bir sohbet, birlikte alınan bir duş, ortak masaj ve daha öyle fazla hazırlıkla altın gecelerde daha tatminkar bir cinsellik ritüeli oluşturabilirsiniz. Altın gecelerin ideal rakamı 10-15 günde ansızın az olmamalı.

– Mevsiminde, katkısız ve kalori kontrollü beslenmek cinsel sağlığa faydalıdır. Bu yıl daha çok kuşkonmaz, balık, soğan-sarımsak, avokado, roka, acı biber, tarçın-vanilya, zencefil, karanfil, hardal yiyin. Meyvelerden ananas, üzüm, nar, incir ve karpuzu çok tüketin.

– Uyku sorunları sertleşme problemleri riskini yaklaşık olarak yüzde 40 arttırıyor. Bu yıl uyku apnesi gibi uyku problemlerini çözün. Keza unutmayın, yatağa uykunuz geldiğinde değil, enerjik hissettiğinizde giderseniz seks başarınız çok daha yüksek olacaktır.

– Prostat enfeksiyonları, prostat büyümesi veya daha kötüsü kanseri erkeklerde en sık görülen sıhhat sorunları arasında. Bu sene prostatı unutmayın. 40’lı yaşlardan itibaren her erkeğin bir prostat kontrolünden geçin.”

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here