spot_img

Yılları geri saymanın doğal formülü: Kolajen

Cildin canlı ve genç görünümlü yapısını korumak, yaşlanma belirtilerini ortadan uyandırmak için dürüst yaşta dürüst cilt bakım ürünleri kullanımıyla sıkı ve sağlıklı bir cilde kavuşabilirsiniz. Bilhassa kolajen içeren bakım ürünleri ile cildinizin yıllara meydan okumasına takviye olarak daha genç bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Vücutta yıllar geçtikçe %1 kolajen azalıyor

İlk ince çizgilerin ve kırışıklıkların belirtileri 20’li yaşlarda görünmeye başlar. Ne kadar erken bir yaş olsa da araştırmalara tarafından 20’li yaşlardan itibaren her yıl insan vücudunun doğal olarak ürettiği kolajen yaklaşık %1’ini kaybetmeye başlıyor. Deri yapısının temel taşlarından biri olan kolajen, cildin canlı ve genç görünümlü yapısını korur. Kolajen üretiminin azalmasıyla birlikte ciltte kuruluk, nemsizlik, matlık, buruşukluk ve sarkmalar meydana gelemeye başlıyor. Genel Olarak anti ege kremlerinin 30’lu yaşlardan daha sonra kullanılması öngörülürken kolajen üretiminin azalmasına paralel olarak 20’li yaşlarda anti age kremlerinin kullanılması sıkı ve dinç cildin yapısını koruyabilmeyi sağlıyor.

Kolajen ile zamana meydan oku

İnsan vücudunda süre geçtikçe eksilen kolajen üretimi için anti-age cilt bakım ürünlerinin desteğini edinmek epeyce tartı kazanıyor. Cildinizin zamana meydan okuyup gergin ve genç görünümünü kaybetmesini istemiyorsanız mutlaka cilt bakım rutininize kolajen içerikli ürünleri eklemenin zamanı gelmiş demektir.

Deri bakım rutinlerinde manâlı noktalardan bir tanesi devamlılıktır. İstenilen sonuçlanmak, ürünün taahhüt ettiği sonuçları görebilmek için aralıksız ve düzenli bir cilt bakımı rutinine sahip olmalısınız. Kırışıklık ve ince çizgilerin cilde yerleşmeden önlemini alarak zamana meydan okuyun.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here