spot_img

Yiyecek maddelerini yüzünüze sürmeyin

Yaz aylarında sıcaklar sebebiyle oluşan cilt sorunlarının yanı sıra sert soğukların başladığı bu günlerde de çoğu birey deri kuruluğu öncelikle almak üzere cilt sorunlarından yakınırken, kış aylarında cildin daha ivedi kuruduğunu söyleyen alımlılık uzmanı Ayşe Işık, sağlıklı bir deri için ayda bir kere deri bakımı yapılması gerektiğini söyledi.

Kış aylarında cildinizi nemlendirin

İnsanların daha ekonomik olsun diye evde bazı uygulamalar yaptığını ifade eden Işık, “Limon, karbonat ve pirinç unu gibi şeyleri yüzlerine sürmesinler. Özellikle asitli olan ürünler ciltte lekelere niçin olabilir. Bunun yerine hakiki gül suyu ile yüzlerine bakım yapabilirler” dedi.

Kuru soğuklarda cildin en büyük düşmanının kuruluk olduğunu açıklayan Işık, “Kış aylarında cildimiz kendini koruyabilmek için daha çok direnç gösterdiği için kırışıklık da artar. Bunlara karşısında küçük önlemler alabiliriz. Güneş koruyucu krem ve fazla fiyatı yüksek olmasına gerek olmayan nemlendirici kremlerle bakım yapılabilir” diye konuştu.

Evde kullanılan lambalar ve telefon ışıklarının da UV etkisi yaptığını açıklayan Işık, “Bunlara aleyhinde da kendimizi korumalıyız. Sabahtan ve akşam olmak üzere günde iki kez güneş koruyucu kullanmalıyız” dedi.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here