spot_img

Aşk Nedir, Tarifi Var Mıdır? Aşk Nasıl Anlaşılabilir, Aşk Sözleri Nelerdir?

Selülitler neden ve nasıl oluşur?

”Selülit cilt altı alanda birbirinden odacıklarla bölünmüş yağ toplanmalarının cilt yüzeyinde düzensizlikler ile kendini göstermesi olarak betimleme edilebilir. En sık kalça ve uyluk bölgesinde olan ve portakal kabuğu görüntüsü diye de adlandırılan selülit puberte sonrası kendisini gösterir. Selülitin tam nedeni bilinmemekle beraber sorumlu tutulan bir takım faktörler vardır. Bunlar aralarında hormonal faktörler, kalıtımsal özellikler, beslenme alışkanlıkları, hayat stili ve giyim tercihleri sayılabilir.

Selülitlerin yoğunluk derecesi 3’e ayrılır

Selüliti klinik görüntüsüne göre üç alt grupta sınıflamak mümkündür. 1. derecede dışarıdan gözle görülür bir bozukluk olmamasına rağmen, bölgenin mikroskopik incelemesinde yağ dokusunda değişiklikler görülür. Kişi ayakta iken ya da yatarken yüzey düzensizliği gözükmez fakat bölge iki parmak arasında sıkıştırıldığında kendini emin eder. 2.derecede dışarıdan gözle görülmeye başlanan yüzeyel düzensizlikler sınırlı da olsa vardır. Kişi ayaktayken izlenebilen bu düzensizlikler yatar pozisyonda izlenmez. Alan elle sıkıştırıldığında bu görüş daha da artar. Deri elastikiyetinde azalma, cilt renginde soluklaşma ve cilt sıcaklığında azalma ile kendini gösterir. 3.derecede ise dıştan keskin gözle görülür yüzey düzensizlikleri vardır. Portakal kabuğu görüntüsü denilen bu şart birey ayakta iken de yatarken de gözlenir.

Selülitin çare yöntemleri

Selülit tedavisinde ilk kez besin ve egzersiz üstünde durulur. Günümüzde selülit tedavisinde kullanılan öyle fazla usul var. Bunların birçok deri tonunu iyileştirmek, fazla yağı eksilmek ve / veya mikro dolaşımı iyileştirmek için başarılı, ama tekrarlayan subkütanöz fibrozisin niçin olduğu ‘’çukurlar/gamzeler’’ üzerinde etkin değil.
Yakın zamanda ülkemizde de kullanılmaya başlanan bir çare yöntemi ise selülitler konusunda çok etkili sonuçlar ortaya çıkarıyor. Spherofill Cell ile fibrotik selülitlerden tek seansta kurtulmak muhtemel olabiliyor.

Genel uyuşturma gerektirmeyen işlem 1 saatten kısa sürüyor

Uygulama uzun vadeli selülit tedavisi sağlıyor. Tek seansta gerçekleşen bu tedavi selülitin yaygınlığına bağlı olarak yaklaşık bir saatten daha eksik bir sürede tamamlanabiliyor. Tedavi selülit görünümünü azaltmak için kullanılan ve ameliyat gerektirmeyen bir prosedür. Minimal invaziv bir işlem ve genel anestezi de gerektirmiyor. Uyglamanın teknolojisi, cildinizin derhal altındaki bono bantlarını çare etmek için bir iğne boyutunda radyo frekans desteği olan bir yöntem kullanıyor. Etkinliği epeyce yüksek olan bu usul, tüm bunlara ilave olarak işlem biterken cilt altına bırakılan proteolitik solüsyonun içerdiği enzimler ile deri aşağıda biriken gereksiz dokunun çözülmesini sağlıyor.

Olumlu sonuçlar kısa sürede ortaya çıkıyor ve etkisi 2 sene sürüyor
Tedavi sonrası birkaç gün içinde olumlu sonuçlar görülebiliyor ve iki yıldan fazla zaman baştan başa selülitsiz cildin görüntüsü korunabiliyor. Hastaneye yatış gerektirmeden ayakta tedavi ortamında, etkin ve uzun zaman korunan sonuçlar sunuyor. Çare ayrıca derin keza de üstünkörü alandaki fibrozisli bölgeyi alıngan bir şekilde hedefliyor, bu alanları düzeltip, portakal kabuğu etkisini emin bir şekilde ortadan kaldırabiliyor. Bu sayede deri yüzeyini aşağı doğru çeken septalar içinde bulunan fibrotik bağlar kesilirken oluşan travmatik işlem ile oluşan kanama yeni doku oluşumunu sağlıyor, yağ dokusu çözülüyor.

 

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here