spot_img

Aşk Nedir, Tarifi Var Mıdır? Aşk Nasıl Kavranabilir, Aşk Sözleri Nelerdir?

1. Cildinizi nemli tutun

1. Cildinizi nemli tutun

Cildiniz nasıl?: Donuk mu? Kuru mu yahut yağlı mı? Karma mı? İlk iş olarak cilt tipinize uygun olan bir kremle cildinizi tekrar tekrar nemli tutmalısınız. Keza, kendinize yalnızca dışarıdan yok, içeriden de bakmak son derece manâlı. İyi nemlendirilmiş bir cilde sahip almak için bol su içmeniz gerekiyor.

2. Cilt tonunuza uygun bir fondöten seçin

2. Cilt tonunuza yerinde bir fondöten seçin

Cildiniz için uygunsuz bir tonda fondöten seçtiğinizde bu kolayca fark edilir ve hatta bazen boynunuz ile yüzünüz arasında bir fon farkı oluşur. Burada püf nokta, fondötenin cildinizin rengini değiştirmemesi doğrusu renk tonunu eşitlemesidir.

Doğru fondöten seçimi için yapmanız gereken, satın almadan önce rengini bileğinizde test etmeyi bırakmaktır. Bunun yerine fondöteni ilk elden yüzünüzde test edin. Fondöten eğer ten renginizle kayboluyorsa dürüst olanıdır.

Tercih yaparken pembe daha alçak onlu fondötenlerden kaçının çünkü daha az doğal görünüyorlar. Daha fazla sarı daha aşağı tona sahip olanları seçim etmeye çalışın.

3. Kusurları kapatmak için göz altı kapatıcısı kullanmayın

3. Kusurları kapatmak için göz altı kapatıcısı kullanmayın

Cildinizdeki kusurları kapatmak için katiyen göz altı kapatıcınızı kullanmayın. Bunun nedeni, genel olarak bu ürünün daha hafif olması ve kamufle etmeye çalıştığınız detayı gizli tutmak yerine onu vurgulamanıza neden olmasıdır.

böylece yüzdeki lekeler, sivilce ya da kızarıklık gibi kusurları kapatmak için özel olarak üretilmiş bir kapatıcı kullanmak daha iyidir. Bunun da fondötende olduğu gibi cilt tonunuza uygun olduğundan belirli olun.

Kapatıcı, fondötenden hemencecik daha sonra uygulanmalıdır. Onu, parmaklarınızı kullanarak tatbik edebilirsiniz.

4. Göz altı kapatıcısını doğru şekilde uygulayın

4. Göz altı kapatıcısını doğru şekilde uygulayın

Gözünüzün altında fazla koyu renkli torbalar olduğunda onları azıcık aydınlatmak için pembe veya şeftali rengi bir kapatıcı kullanabilirsiniz. Sarı alt tonlu olması ve fondöteninizden daha açık bir tona sahip olması ise en iyi sonucu verir.

Göz kapatıcısı, gözyaşı kanalına en yakın alandan gözün dış köşesine değin her yere çok nazik hareketlerle uygulanmalıdır. Son olarak sarı daha alçak tonlara sahip bir pudra ile bitiş yapabilirsiniz.

5. Kaşlarınızı kendiniz değil, işin uzmanı şekillendirsin

5. Kaşlarınızı kendiniz yok, işin uzmanı şekillendirsin

İyi vurgulanmış kaşlara sahip olmak için bir kaş uzmanından destek alın. Uzman, kaşlarınızın şeklini oturttuktan sonradan çıkanları, kendi başınıza alabilirsiniz.

Yüzünüzün doğal görünmesi için kaşlarınızı renklendirirken saçınız ile benzer tonda olmasına uyarı edin. Soyut tüyleri belirginleştimek için de bir takım jeller kullanabilirsiniz.

6. Kirpik kıvırıcı yerine işaret parmağınızı kullanın

6. Kirpik kıvırıcı yerine göze çarpan parmağınızı kullanın

Maskaranızı uyguladıktan sonra beklemeli ve azıcık kurumasına izin vermelisiniz. Ardındaki sinyâl parmağınızı kullanarak kirpiklerinizi hafifçe yukarı itin. Onları birkaç dakika böyle tuttuktan daha sonra bırakın. İnanın kirpik kıvırıcıya hiç lakin hiç ihtiyacınız değil.

7. Göz kalemini parmaklarınızla dağıtın

7. Göz kalemini parmaklarınızla dağıtın

Göz kalemi ile kirpik diplerinizin üstünden başlayarak bir hat çekin. Daha Sonra aynısını alt kirpik diplerinize daha yumuşak bir çizgiyle yapın. Şimdi çizgiyi yaymak için parmaklarınızı yararlanma zamanı! İstediğiniz şekli elde edene değin bunu birkaç kez deneyebilirsiniz.

8. Gerçekten kızarmış yanaklara benzer tonda bir allık uygulayın

8. Doğrusu kızarmış yanaklara benzer tonda bir allık uygulayın

Bu kozmetik, yüzünüze doğal bir parıltı katmak için özel olarak üretilmiştir. Toz ve krem halinde uygulanabilir. Doğal bir görünüm almak için pembe tonlarda allık kullanmalısınız. Özel günler veya davetler için daha göze çarpan bir allık tonu seçebilirsiniz.

9. Krem allığınızı gözlerde ve dudaklarda kullanabilirsiniz

9. Krem allığınızı gözlerde ve dudaklarda kullanabilirsiniz

Yanaklarınıza sürdüğünüz krem allığı, göz kapaklarınızda ve dudaklarınızda hafif vuruşlarla kullanabilirsiniz. Bu şekilde aradığınız doğal görünümü makyajınızın tüm tonlarını nasıl birleştireceğinizi dikkate almak zorunda kalmadan elde edeceksiniz.

10. Ayna olmadan uygulayabileceğiniz bir gölge ruj kullanın

10. Ayna olmadan uygulayabileceğiniz bir gölge ruj kullanın

Ayna gerektirmeyen bir ruj sürerken işe alt dudağı boyayarak başlayın. Arkasında dudakları birbirine bastırın ve parmağınızla (baştan) üst dudağa bunu yayın.

Yanınızda hiç ruj yahut ve gerçi dudaklarınıza azıcık renk katmak istiyorsanız kibarca ısırabilirsiniz. Bu, selfieler için işe yarayabilecek iyi bir numaradır.

11. Doğal olarak sağlıklı görünmesi için beslenmeye dikkat edin

11. Doğal olarak sağlıklı görünmesi için beslenmeye uyarı edin

Fondötenler, kapatıcılar ve rujların yanı sıra cildinizin şahane görünmesini istiyorsanız beslenmenin en önemli şey olduğunu unutmayın. İşlenmiş gıdalardan, fazla tuzdan, şekerden, beyaz undan, alkolden ve gazlı içeceklerden uzak durun.

12. Kendinize güvenin ve sadece kendiniz olun

12. Kendinize güvenin ve sadece kendiniz olun

Kendine güvenen halk müziği sadece daha cazibeli görünmekle kalmayıp aynı zamanda kendilerini karşı konulamaz hissediyorlar. Bunu başarmanın kolay bir yolu var! Bir dahaki sefere aynanın karşı durup kendinize bakın, kendinizi başkalarıyla karşılaştırmayı bırakın.

Bunun yerine kendiniz olduğun için mutlu olun çünkü siz eşsizsiniz. Hata olarak düşündüğünüz şeyden fazla, kendinizle ilgili sevdiğiniz şeylere odaklanın. Bu sayede zaten her makyaj sizi güzel gösterecektir.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here