spot_img

Çocuklar için evli kalmak dürüst mu?

Mezoterapi ile selülit oluşumunu yüksek oranda azaltmak mümkün

Mezoterapi ile selülit oluşumunu yüksek oranda azaltmak muhtemel

Mezoterapi, vitaminler, mineraller, amino asitler, homeopatik ilaçlar, medikal ilaçlar ve bitki bileşimlerinin özel bir karışımını içeren ilaçların deri altına enjeksiyonudur. Bu karışım, selülitin en belirgin olduğu bölgede, derinin altına uygulanır. Mezoterapi tedavisi, gövde yağını azaltır ve ciltteki baştan savma selülit görünümüne neden olan gamzelenmeyi çare eder.

Cildin çözülmüş bölümlerini sıkılaştırma özelliği bulunan mezoterapi uygulaması, kolajen miktarını arttırarak uygulanan dokunun yenilenmesini sağlar. Mezoterapi, gövde yağını azaltmak ve etkilenen bölgede kan dolaşımını artırarak selüliti tamir etmek için kullanılan etkin bir yöntemdir.

Özellikle etap ve kalçalardaki yağ dokularında “portakal kabuğu görünümünde” düzensizliklerle kendini belirten selülit, gerçek bir patoloji olmayıp kişinin genetik yapısı, hormon ve dolaşım bozukluğu, derinin doğal yaşlanması, senet dokusu desteğinin azalması ve yaşam tarzındaki şartların değişmesi (durağanlık vb.) sonucu ortaya çıkar. Sadece estetik kaygılara sebep olur. Yaygın inanışın tersine obezite ve selülit aralarında bir temas yoktur, çelimsiz kadınlarda da çoğu kez görülür.

Selülit mezoterapisinde mikrodolaşımı harekete geçirecek, bağ dokuyu düzenleyecek faktör maddeler karıştırılarak ince ve kısa iğnelerle uygulanır. Uygulama sırasında sızı şehvetli epeyce azdır. Birey eğer daha konforlu edinmek isterse, lokal anestezik kremlerden faydalanabiliyoruz. Selülit mezoterapisinde seans sayısı selülitin evresine ve kullanım yapılacak kişilerin yapı özelliklerine kadar belirleniyor.

Haftada bir 4 ila 10 seans aralarında yapılan kür genelde tatmin edici oluyor. Fakat selülit tedavisi süreğendir. Dengeli besin, uyumlu egzersiz, zararlı alışkanlıkların bırakılmasıyla beraber kesin vakit aralıkları ile tekrarlanan selülit mezoterapisi kişinin düzgün deri görünümüne sahip olabilmesini sağlıyor.

Mezoterapinin en büyük avantajlardan birisi bölgede zayıflama sağlarken sarkma problemine niçin olmamasıdır. Tam aksine toparlama ve şekillenme sağlamasıdır. Kadınlarda bilhassa gebelikten sonraki sarkma problemlerinde ve yaşlanmaya tabi kol altlarındaki sorunlarda bilinçli bir şekilde uygulandığında başarılı sonuçlar elde edilebilir. Keza işlemin çare edilmek istenilen bölgeye doğruca uygulanması baştan sona işlem maksimum faydayla tesir ediyor.

Uygulanan tedavinin etkisinin uzun süreli ve daimi olabilmesi için yaşam standardının değiştirilmesi, mesela düzenli spor (yürüyüş, yüzme veya bisiklet), bol su tüketimi, karbonhidratlı ya da yağlı gıdaların tüketilmemesi gerekiyor. Egzersiz ve diyetle desteklendiği takdirde etkileri daha uzun ve daha kalıcı olacaktır.

Selülit oluşumunu önlemek için 5 altın tavsiye:

Selülit oluşumunu durdurmak için 5 altın nasihat:

1. en az iki, iki buçuk litre su tüketimine özen gösterin
2. Şekerli ve gazlı içeceklerden, hazır gıdalardan uzak durun
3. Ekstra vitaminlerden ve minerallerden yardım alın
4. Selülitli bölgelere parmak ucunuzla masaj yaparak kan dolaşımını hızlandırın
5. Her gün yürüyüş ve alıştırma yaparak hareket etmeyi ihmal etmeyin

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here