spot_img

Gelin Kuşağı Nasıl Bağlanır? Gelin Kuşağı Bağlanırken Hangi Dualar Edilir?

Genç ve canlı bir yüze sahip elde etmek artık çok daha kolay

Yüzün güzel görünmesi için kadın erkek fark etmeden kişi için ideal olan oran ve dengeye sahip olması gerekir. Oysa zaman içinde yüz yapısını oluşturan yağ, kas ve kemik dengesinde çevresel faktörler ve yaşın ilerlemesi ile azalma görülebilir. Meydana gelen bu azalmalar sonucunda ise yüz bölgesinde şekil ve hacim kayıpları yaşanabilir.

Özellikle 30 ve üzeri yaşlarda yüzün orta yüz diye adlandırılan bölgesinde yaşlanma etkileri görülmeye başlar. 30 yaş ile yüzdeki bağnaz bağlar çeşitli faktörlerinde etkisi ile zayıflamaya başlar ve yüz dokularının aşağıya içten inmesine zemin hazırlar. Çoğunlukla karşılaşılan sorunlar ise daha alçak göz kapaklarının düşmesi ve yüzün aşağıya içten sarkmasıdır.

Bu yaşlanma etkileri için akla gelen birincil yöntem yüz germe işlemi olur. Ama yüz germe işlemi sadece orta yüz bölgesine menfaat sağlayan işlemdir. Günümüzde ise bu soruna yönelik uygulanabilecek özel uygulamalar geliştirilmiştir.

Dudak bölgesine yapılabilecek uygulamalar

Yüz şekline yerinde dolgun ve şekilli dudaklar görünüme genç bir tesir sağlar. Günümüzde bu soruna karşın uygulanan operasyon ise dudak dolgusudur. Dudaklara hacim kazandırırken dudak bölgesinde oluşan kırışıklıklarında önüne geçilebilir.

Göz kapağına yapılabilecek uygulamalar

Göz kapağı sarkmaları kişilerin görme ve hayat kalitelerini epeyce düşürmektedir. Sadece görünüm olarak değil sağlığı da korkutma ettiği için yapılabilecek işlemler ile önlemek mümkündür. Tercih edilen operasyon ise blefaroplasti olarak tanıdık göz kapağı kaldırma operasyonudur. İşlem sonrası kişinin görme kalitesi artarken daha genç bir görünüme de sahip olur.

Kaş uyandırmak için yapılabilecek uygulamalar

Kaş kaldırma uygulamaları genel olarak kaş düşüklüğünün sebep olduğu görme kaybı ve bakışımsız görüntüden rahatsız olan kişilere yapılmaktadır. Günümüzde seçim edilen yöntemler ise cerrahi ip askılama ve botokstur.

Kişinin arzu ve ihtiyacına tarafından uygulanacak usul belirlenir ve işlem gerçekleştirilir. Yapılacak tatbik ile kaş düşüklüğü sorunu giderilir ve alın bölgesinin de görünümü iyileşir.

Yüz ve boyun bölgesine yapılabilecek uygulamalar

Yüz ve boyun çoğunlukla kişilerin en sık şikayeti olan bölgelerdir. Çoğunlukla karşılaşılan sorunlar ise; yağlanma, sarkma, kırışıklıktır. Olağan yöntemin aksine Trinity Lift uygulamasında çoğu usul bir arada sunuluyor. Endoskopi kullanılarak yüz germe ile perkütan iğne yöntemini birleştiriliyor ve geç ve orta ihtiyar hastalara dilekçe kolaylıkla yapılabiliyor. Öbür yöntemler birleştirildiği için daha kısa zamanda daha etkili sonuçlar elde edilebiliyor.

İşlem sırasında ise yüz ve boyun bölgesindeki fazla yağlanma giderilir, cildin yenilenmesi kolaylaştırılır. Hastanın tercihine yan olarak sedasyon ya da genel anestezi ile dilekçe yapılabilir. Ortalama 2 saat süren işlemden sonradan hasta gün içinde evine gönderilir. İyileşme süresi ise kişiden kişiye değişmekle beraber 10 gün sürebilir.

Yaşlanma etkilerini yok etmek mümkün

Op. Dr. Ufuk Askeroğlu

 

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here