spot_img

İlişkinizi güçlendirmenin 5 hayret verici yolu

Cesur bir kaş oluşturun

Gözü Kara bir kaş oluşturun

Makyajsız bile kalın bir kaş, size derhal enerjik ve temiz bir görünüm kazandırır. Kaşlar yamalıysa, onları kalemle yüklenmek sandığınızdan daha büyük bir ayrım yaratabilir. Satın alırken, reel kaş renginizden bir ton daha açık bir kaş kalemi alın, aksi takdirde doğal bir görünüm olmayacaktır.

Dudak kalemi kullanın

Dudak kalemi kullanın

En pahalı dudak boyası bile, çizginin haricen taştığında ucuz görünebilir. Daha buruşuk bir görünüm elde etmek için ruj bile kullanmadan hafif bir dudak kalemi uygulayabileceğinizi biliyor muydunuz? Dudak renginizle aynı tonda ya da birazcık daha koyu bir dudak kalemi kullanın.

Elmacık kemiklerinizi vurgulayın

Elmacık kemiklerinizi vurgulayın

Aydınlatıcı büyük ayrım yaratabilir. Cilt tonunuza uyan bir aydınlatıcı alın ve elmacık kemiklerinin en yüksek kısmı boyunca irisin altından saç çizginize değin uygulayın. Bu, sizi yaşlı gösterebilecek allık yerine genç ve taze bir parıltı katar.

Daha uzun kirpikler

Daha uzun kirpikler

Ağır göz farını unutun, kirpiklerinizi ince ve siyah bir maskara ile uzatmak, gözlerinizi daha parlak, daha geniş ve daha kurnaz gösterecektir. Topaklanma olmaması için ince bir katman uygulayın.

Süngerleri fırçalarla değiştirin

Süngerleri fırçalarla değiştirin

Süngerler, haftalık olarak yıkanabilen fırçaların aksine bakterileri ve diğer mikropları emer. Fırçalar, fondöten ve kapatıcı için şaşırtıcı derecede etkilidir. Sünger kullanıyorsanız, yalnızca tek kullanımlık uygulamalar için saklamaya çalışın.

Dudaklarınızda aydınlatıcı kullanın

Dudaklarınızda aydınlatıcı kullanın

Üstteki ve daha alçak dudağınızın ortasına sadece bir miktar aydınlatıcı, daha büyük görünmelerini sağlar. Kylie dudakları istiyorsanız, ihtiyacınız olan tek şey, dudak parlatıcısını likit aydınlatıcı ile başkalaşmak.

Ton farklılıklarını düzeltmek için yeşil primer

Ton farklılıklarını düzeltmek için yeşil primer

Ciltteki ton farklılıkları, halk müziği için yaygın bir cilt sorunudur. Özellikle kırmızı daha alçak tonu varsa renkli primer harikalar yaratabilir. Yeşil primer, kırmızı bölgeleri düzelterek cildinizin fondötensiz bile inanılmaz görünmesini sağlar.

Sıkıştırılmış pudradan kaçının

Sıkıştırılmış pudradan kaçının

Böylece çok kadın fondötenden daha sonra sıkıştırılmış pudra sürüyor. Bunun yerine makyaj sabitleyici bir pudra veya daha da iyisi bir sabitleyici sprey kullanın. Bu, görünümü sabitleyecek, aydınlık ve yağ sorunu olan bölgelere mat bir görünüş sağlayacaktır. Sıradan fondöteninize bir damla sabitleyici pudra bile ekleyebilirsiniz.

Dudak parlatıcısı ile ruj çatlaklarını gizleyin

Dudak parlatıcısı ile dudak boyası çatlaklarını gizleyin

Rujdan kaynaklanan uyumsuzluk ve çatlaklardan mı şikayetçisiniz? Benzer bir tonda dudak parlatıcısını üzerine tabaka olarak uygulayarak kuru görünümlerden kurtulun. Ek parlaklık, dudaklarınızın her zamankinden daha astarlı ve daha nemli görünmesini de sağlayacaktır.

Farklı renklerde eyeliner kullanın

Farklı renklerde eyeliner kullanın

İnsanlar, dramatik bir göz görünümü olmak laf konusu olduğunda daha fazlasının abartma olduğunu düşünür, ancak anahtar doğrusu renkleri değiştirmektir. Böylece yeni ve taze bir etki elde edebilirsiniz. Siyah göz kalemi belirgin görünebilir, bu yüzden işleri yumuşatmak istiyorsanız bunun yerine griye gidin. Dumanlı göz için kahverengi bir ton kullanın.

Gözlerinizi beyaz kalemle aydınlatın

Gözlerinizi beyaz kalemle aydınlatın

Bitap görünüyorsunuz lakin uykusuzluğunuzun anlaşılmamasını istiyorsanız, ihtiyacınız olan şey beyaz göz kalemi. Enerjik bir dış görünüş için gözlerinizin köşelerine hafifçe beyaz kalem sürün. Göz altı kapatıcısı kullanmak istemiyorsanız harikulade bir alternatif.

Dudak peelingi yapın

Dudak peelingi yapın

Hangi dudak ürününü kullanırsanız kullanın, kuru ve çatlamış dudakların üstüne sürdüğünüzde kusurlu görünüyor. O ölü deriyi bir dudak peelingi ile temizlediğinizden muhakkak olun. Bunu evde Hindistancevizi yağı ve kaya tuzu ya da esmer şekerle bile yapabilirsiniz.

Kol yerine boyun üzerinde test ederek doğru fondöteni bulun

Kol yerine boyun üstünde deneme ederek içten fondöteni bulun

Yapabileceğiniz en kötü makyaj sahte, deri tonunuz için fazla koyu veya açık bir fondöten kullandığınız makyajdır. Bize her zaman kollarımızın iç kısmında renk testi yapmamız söylendi, ancak yüzümüz ve vücudumuz bazen güneşe maruz kalma nedeniyle farklı tonlarda oluyor, böylece daha iyi doğruluk için renkleri boynunuzda test etmek en iyisidir.

Mattan kaçının

Mattan kaçının

Yağlılık sorununuz varsa matlığa dürüst koşmayın. Bu hata cildi (bilhassa olgun cildi) daha mat ve beti benzi kaçmış ışık halkası getirebilir. Bunun yerine, tekrar tekrar parıltı ve nem ekleyen değişken, saydam ürünler kullanın.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here