spot_img

İlişkinizi güçlendirmenin 5 şaşırtıcı yolu

Makyaj Sanatçısı Melis Bilgili Ebedi, pandemi döneminin makyaja görüş açımızı değiştirdiğini hatırlatarak, ilk olarak dinç bir görünüm yakalamamız gerektiğini belirtiyor: “Online görüşmelerde aralıksız kameraların karşısındayız ancak ekran görüntüleri ayrıntıları göstermek için yeterli olmuyor. Makyajımızdaki renkler, taktığımız bir takı ya da yüzümüzdeki bir sivilce pek da uyarı çekmiyor. Bu da bizi normalden daha sade daha olduğumuz gibi çıkmaya yönlendiriyor. Oysa kameraların gözünden kaçmayan bir şey var ki o da dinç bir görünüş… Sağlıklı bir görünüş hiçbir vakit modası geçmeyecek ve her gözün aramaya devam edeceği bir görünümdür.”

Makyaj Sanatçısı Melis Akıllı Baki, sağlığa zararlı bir görünümün en büyük göstergelerini ise şöyle sıraladı: “Gözaltımızdaki mor, kırmızı ve mavi renkler; artı mat veya artı parlak bir deri; yüzümüzün pozitif sarı ya da fazla kızarık olması gibi etmenler bizi sağlığa zararlı gösterir. Özet Olarak ‘renkler’ sağlığımız hakkında bize bilgi verir.”

Her şeyin başı sağlıklı bir cilt diyen Melis Bilgili Sonsuz, bu dönemde makyajı temizledikten sonra, tonik, göz ve cilt kremlerini aksatmamanın kesinlikle fazla manâlı olduğunu, su içmenin, verimli uyku saatlerini ve egzersizi arttırmanın yerini hiçbir şeyin tutamayacağını hatırlattı.

Makyaj Sanatçısı Melis Akıllı Baki, kamera karşısında dinç görünmenin üç adımını ise şöyle paylaştı:

-Nezaret kapatıcısı, özetle kurtarıcı da diyebiliriz. Eğer gözaltı kapatıcısını bütün yüzünüze uygulayacak şekilde seçtiyseniz, cilt makyajınız 1 dakikada bitti demektir. Kamera aleyhinde harikulade bir kapatıcılığa ihtiyacımız değil. Gözaltınızı parmaklarınız yardımıyla daha kapatıcı bir şekilde sürdükten sonradan, dairesel uçlu bir fırçayla burun kanatlarınız, kaş ortanız ve dudak kenarlarınıza hafifçe yedirmeniz renk eşitliğinizi sağlayacak ve dinç bir görünüş verecektir.

-Krem allık, özetle canlandırıcı da diyebiliriz. Krem allık hem nemli olduğu için sağlıklı bir deri görünümü verir, keza de çok amaçlıdır. Allık rengini canlı renklerden seçmenizi öneririm. Bu renkler kırmızı, turuncu, şeftali, gülkurusu gibi renkler olabilir. Başlangıçta çok renkli gibi görünür fakat eksik arz alıp dağıttığınızda cildin doğal renklerini gibi görünür. Bu ürünü dudağınızın orta bölgelerine de parmaklarınızla tampon hareketlerle uygulayabilirsiniz.

-Kaş ve kirpik maskarası kullanın. Canlı görünmenin bir yolu da kaş ve kirpiklerimizin bariz ve muntazam olmasıdır. Kirpik kıvırıcı ile kıvırdıktan daha sonra yalnızca üstteki kirpiklerinizin sonlarına doğru sürdüğünüz rimel, gözlerinizin baygın görüntüsünü (olasılıkla ekrana bakmaktan!) hemen ortadan kaldıracaktır.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here