spot_img

Vücudu canlandıran ve yenileyen kahveli peeling tarifi

MİLLİYET.COM.TR / PEMBENAR ÖZEL

MİLLİYET.COM.TR / PEMBENAR ÖZEL

Kafeinli ceset peelingi, sağlıklı olduğu dek canlandırıcı ve uyandırıcıdır. Bilhassa bu tarifte başlıca araç gereç olarak kullanılan öğütülmüş kahve, selülit görünümünü azaltmaya ve ölü cilt hücrelerini soymaya yardımcı olur.

Ayrıca gençleşmeyi teşvik ettiği, hatta lenfatik drenaj (masaj etkisi) ve vücudu toksinlerden arınmaya asistan olduğu görülmüştür.

Kozmetik sektöründe satılan karoser peelingleri çoğu kimyasal madde içerdiği gibi fiziki açıdan da pahalı olabiliyor. Bu da ara sıra gereksiz tüketime neden oluyor.

Dıştan satın edinmek yerine evinizde içtiğiniz kahveye ikinci bir kısmet vererek canlandırıcı vücut peelingi hazırlayabilirsiniz. Keza daha maliyetli ve doğal olacak ayrıca de etkisini çarçabuk görebileceksiniz.

Canlandırıcı vücut peelingi için malzemeler:

Canlandırıcı gövde peelingi için malzemeler:

1 su bardağı öğütülmüş organik kahve, 1 su bardağı organik şeker veya kaya tuzu, yarım su bardağı eritilmiş hindistancevizi yağı, isteğe tabi buharlaşan yağ (bilhassa lavanta yağı kullanabilirsiniz).

Nasıl yapılır

Nasıl yapılır?

Başta hindistan cevizi yağının eridiğinden ancak çok sıcak olmadığından emin olun. Oda sıcaklığında olmasına dikkat edin.

Tüm malzemeleri bir kapta karıştırın, ardındaki hava geçirmez bir kavanoza veya vahşi aktarın.

Dikkat edilmesi gerekenler:

Dikkat edilmesi gerekenler:

Önceden öğütülmüş ve hazırlanmış paketlenmiş kahve ürünlerini kullanırken, maskeyi bir haftadan pozitif buzdolabında tutmayın. Bunun yerine kahve hariç tüm malzemeleri tekrar bir kabın içinde karıştırarak buzdolabında saklayın ve peeling yapacağınız vakit içerisine öğütülmüş kahvenizi ekleyerek kullanmaya başlayın.

Nasıl uygulanır

Nasıl uygulanır?

Canlandırıcı vücut peelingini uygulamadan önce sıcak bir duş alarak gözeneklerin açılmasını sağlayın. daha sonra yumuşak bir beden fırçasıyla 20 dakika boyunca ovma işlemini uygulayın.

sonradan iyice durulayıp vücudunuzu nemlendirmeyi ihmalkârlık etmeyin. Peeling sonrası vücudunuz daha taze ve yenilenmiş olacaktır.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here