spot_img

Doğruyu öğrenmenin 7 püf noktası

Daha estetik bakışlar

Gözler yüzde maksimum dikkati çeken bölgelerin başında yer alıyor. böylece göz şekli ve göz çevresi estetiği yüzün estetik görünümü için fazla önemlidir. Günümüzde göz çevresi estetikleri arasında azami uygulanan operasyonlar aralarında badem göz estetiği, kaş kaldırma, göz altı morluğu ve göz kapağı tedavileri geliyor.

Daha estetik bakışlar için badem göz ve kaş kaldırma estetikleri uygulanabilir. Bunun için herzamanki veya Bella eyes yani endoskopik teknikler kullanılabilir. Operasyonda kafa derinizde soyut birkaç minik kesi açılır. İnce bir tüpün ucundaki küçük bir kamera kesilerden birine yerleştirilir. Gerekli düzeltmeleri yapmak için başka bir kesiğe yerleştirilmiş başka bir cihaz daha kullanarak yaklaşık 2-2,5 saat süren bir operasyon gerçekleştirilir.

Göz kapağı estetikleri ise yaşlanmaya bağlı göz kapağı deformasyonları ve daha devingen bakışlara sahip olan gençler için uygulanan estetik uygulamalardır. Bütün görünüm gençleştirme operasyonları kişinin yaşına ve ihtiyacına göre özel olarak planlanır.

Bakış estetiğinde keza kaşların pozisyonu da ideal pozisyonuna getirilebilir. Kaş kaldırma estetiği cerrahi veya botoks enjeksiyonu ile ameliyatsız işlemle de gerçekleştirilebilir.

Eğer göz çevresinde ve kaş aralarında buruşukluk oluşmuşsa botoks ve dolgu enjeksiyonu ile tedavi edilebilir. Sıradan 30 dakika süren operasyonla kırışıklar ve oluklar ameliyata lüzum olmaksızın giderilerek daha genç bakışlara sahip olunabilir.

Yanak estetiği

Eğer yanaklarda aşırı dolgunluk varsa, bişektomi ameliyatı yanaklardaki yağları alınarak daha keskin hatlar oluşturulabilir. Işlem duyu yitimi altında ve ağızın içinden yaklaşık 1 cm’lik bir kesiler açılarak uygulanır. Yanaklardaki bichat denilen yağ dokuları alınır. Kendiliğinden eriyen dikişlerle kapatılır. Operasyon 15 – 20 dakika sürebilir. Kesiler ağzın içinden açıldığı için görünür iz kalmaz. Hasta benzer gün evine gidebilir.

Eğer orta yüz bölgesinde sarkma varsa, bu durumda orta yüz germe estetiği uygulanarak yüz daha genç bir görünüme kavuşturulabilir. Orta yüz germe estetiği; burun, göz altları ve ağız köşeleri etrafındaki bölgeyi hedefler. Boyun ve çene altı bölgesinde aşırı biçimsizleşme olmayan, yalnızca orta yüz bölgesi estetiğine ihtiyacı olan kişiler için daha uygundur.

Doğal görünümlü estetik uygulamalar

Op. Dr. Ufuk Askeroğlu

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here