spot_img

Erkek arkadaşınızın eski sevgilisini unutamadığını gösteren 10 muhabere

Saç ekimi, daimi gelişen saçları kafa derisinin peşinde saçsız ve seyrelmiş bölgelere içeren ufak bir cerrahi işlem olarak biliniyor. Genelde erkeklerin seçim ettiği bir yöntem olsa da kadın-erkek ayrım etmeksizin büyük talep görüyor. Kişinin ihtiyacına uygun olan doğru tedavilerin epeyce manâlı olduğunu söyleyen Bilirkişi Estetisyen Özge Kara ise saç ekimi ile ilgili çare yöntemleri hakkında bilgi verdi.

Saç kaybıyla mücadelede kılcal damar onarım terapisine dayanılan yeni bir teknik olan Otolog Mikro Greft kafa derisinin yenilenmesinde ‘kişinin kendi (otolog) hücrelerinin süspansiyonu’ kullanıldığını söyleyen Kara,  “Regenera Activa bir öteki adıyla ‘Otolog Mikro Greft’ kendi dokularımızdan tekrar kendi saç köklerimizi tedavi etmek için gerekli olan maddeleri sağlıyor” dedi.

Regenera Activa yani Otolog Mikro Greft Kimlere Uygulanabilir?

Saç dökülme sorunu enfeksiyon kaynaklı değilse, saç akma problemi yaşayan herkese otolog mikro greft yöntemi uygulanabildiğini söyleyen bilirkişi estetisyen, saç boyama uygulamaları, sık kuaför işlemlerinden kaynaklanan yıpranmalara ve dökülmelere aleyhinde saçı teşvik etmek ve canlandırmak için kullanıldığını belirtti.

Tedavinin amacının zayıflamış saç köklerinin yenilenerek daha dinç gözükmesini karşılamak için gerekli olan büyüme faktörleri ve progenitör kök hücrelerini kendi dokularımızdan elde etmek olduğunu bildiren Kara, “Bu yöntemde genetik olarak dökülmemeye kodlanmış olan kulak arkasındaki saçlı bölgedeki doku kullanılıyor. Tüm operasyon yerel hissizlik aşağıda gerçekleştiğinden acı hissedilmiyor. Otolog mikrogreft işleminde ilk kez ense bölgesine dürüst kulak arkasındaki alandan 3 ile 4 saç kökü özel bir usul ile alınıyor ve bu alınan kökler regenera activa sistemi ile özel gözenekli olan süspansiyonuna çevriliyor” dedi.  Donör bölgeden alınan saç kökü ve doku içerisindeki progenitör hücrelerin yenileyici etkisi ve artma faktörleri doğruca saç gelişimi sağlandığını da ekledi.

Regenera Activa Saç Ekimi Alternatifi midir?

Regenera Activa’nın saç ekimine alternatif olmanın tersine saç ekimi tedavisinin destekleyicisi olduğunu söyleyen Kara, “Yeni ekilen saçların gereklilik duyduğu yükselme faktörleri ve progenitör hücreler bu çare ile sağlanıyor. Saçlar fazla daha çabuk ve kuvvetli bir şekilde gelişmeye başlıyor” dedi.

Her tedavide olduğu gibi saç ekimi gibi göze hitap eden işlemlerde de sabrın oldukça manâlı olduğuna değinen Kara, tedavinin olumlu sonuçlarının 3. aydan itibaren kendini göstermeye başladığını, bütün olumlu sonuçların ve gelişmelerin ortaya çıkmasının ise 6. ay itibariyle gözlemlendiğinin altını çizdi.

 

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here