spot_img

Günlük hayatı değiştirmeden kir tedavisi olası

Kir tedavileri son yıllarda bilimsel verilerin artması ile bambaşka bir ebat kazandı. Artık nedene yönelik tedavilerle daha başarılı olmaya başladık. Cildimizin esas rengini oluşturan melanosit isimli renk hücreleri zaman içerisinde cildimizi korumak için melanin denilen renk pigmentlerinin salınımını arttırıyor. Bu da leke oluşumuna sebep oluyor.

Kir oluşumunda çok fazla faktör etken
Leke oluşumunda, cildimizin uğradığı travmalar, güneş ışığı ve UV ışınlar, kuru ve soğuk hava, hormonlarımızın etkileri yıllar içerisinde birikerek etkin oluyor. Ciltteki melanin birikimi şemsiye gibi davranarak, cildin alt katmanlarına UV ışıkların ve güneş ışınlarının geçmesini azaltmaya çalışıyor. Bu şekilde oluşan lekeler ya cildin yüzeyinde yer alır ya da daha derinler de bulunabilir. Yapılacak tedavilerde lekenin genişliği, yüzeysel olup olmaması ve leke oluşumunu başlatan faktörler göz önüne alınmalıdır.

Güvenilir ve etkin tedavi manâlı
Günümüzde leke tedavisindeki amaçlardan en önemlisi lekeyi çare ederken yeni oluşumların önüne geçmektir. Hem güvenilir ayrıca de etkin tedaviler önceliğimiz oluyor. Bu noktada daha yüksek depigmentasyon (renk açıcı) etkinliği, tedavi sırasında daha pozitif konfor ve daha düşük repigmentasyon (lekenin bitmiş oluşumu) riski hedeflenir.

Melanin üretiminin azalmasını karşılamak mümkün
Leke tedavisinde başarıyı arttıran üstünkörü uygulamalarda kombinasyon tedavileridir. Bunu bizlere hazırlanmış ürün olarak sunan Cosmelan kir maskesi, öbür depigmentasyon (kir açıcı) ajanlarının kombinasyonunu içeren kimyasal bir soyma işlemidir. Bu ajanlar tirozinaz enzimlerini inhibe ederek ciltte melanin üretimini azaltır. Melanin, cildin koyulaşmasından sorumludur, bu da güneşe maruz kalma nedeniyle kahverengi lekelerin oluşmasının yanı sıra hormonlardan etkilendiğinde melazma oluşumuyla sonuçlanır. Melazma (yaygın lekeler) veya koalezma (hamilelik dönemi oluşan lekeler), kahverengi lekeler, lekeli Deri (Çil) , Hiperpigmentasyon (kir artışı), foto hasarlı deri, yaşlanmış deri ve lazer sonrası, soyma sonrası hiperpigmentasyonun önlenmesi tedavilerinde kullanılabilir.

Bu çare sivilcelere karşısında etkili midir?
Maske tedavisi, deri yüzeyindeki bakterileri öldüren ve yeni cilt hücresi üretimini artırmaya muavin olan azelik asit içerir. Dolayısıyla pigmentasyonla birlikte bu, özellikle her iki endikasyonu olan hastalar için fazla etkili bir akne karşıtı tedavidir. Kolay başvuru avantajı kişilerin kendilerini güneş ve dış etkenlerden korudukları sürece kalıcı ve devam ettirilebilir sonuçlar elde edilmesini sağlar. 10-14 saat ciltte kalan birincil maske uygulaması ile manâlı oranda üstünkörü lekeler enzimatik kimyasallar ile temizlenebiliyor. Bu uygulamanın arkasından devam edecek 4-6 aylık enzimatik leke tedavisi yeni leke oluşumlarının karşısına geçmekle beraber jurnal hayatı olumsuz etkilemeden devam ettirmemizi de sağlayabiliyor. Günlük hayattan imtiyaz vermeden elde edilen etkili bu tedavi yönteminin bir hekim tarafından peşine düşüp takip edilmesi gerekmektedir.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here