spot_img

İlkbahara özel bakım kürü tarifleri

Saç, Cilt Bakımı ve Alımlılık Uzmanı, Eğitmen Master Figen Aktosun, “Mevsim geçişinde başta cildi, ölü hücrelerden arındırmak gerekir. Bunun için doğal meyve asitleri kullanılabilir. Cilt yaşlanmasının önlenmesi ve tedavisi için etkin ve güvenilir olan bu çare, her sene 2-3 seans olarak kullanılabilir. Bu tedavi cildin daha aydınlık ve pürüzsüz, gözeneklerin daha sıkı olmasını sağlar, ince kırışıkları giderir.

Farklı Alanlara Yönlendirilmiş peeling yöntemleriyle derinin üst tabakaları tedavi edilirken, mezoterapi yöntemiyle de derinin daha alçak katmanı çare edilebilir. Bu yöntem cildin kaybettiği nem, vitamin, aminoasit ve mineral desteğini, cilt altına küçük iğnelerle enjekte etme prensibine dayanır.

Keza uygun miktarda su tüketimi, uyumlu uyku, alkolden, stresten, hava kirliliğinden, sigaradan uzaktan bir yaşam ve sürükleyici besin, yeterli vitamin ve antioksidan alımı, cildiniz için yapabileceğiniz en iyi yenilenme desteği olacaktır.”

Özellikle pandemide güzellik merkezlerine gitmekten çekinen oysa cildi için de bir şeylar yapmak isteyenler için Saç, Deri Bakımı ve Çekicilik Uzmanı, Eğitmen Master Figen Aktosun’dan ilkbahar tadında üç kür tarifi:

Evde pratik bir şekilde yapabileceğimiz ilkbahar tadında kür tarifleri de veren Saç, Deri Bakımı ve Güzellik Uzmanı, Eğitmen Master Figen Aktosun, kısa sürede etkin sonuçlar alınacağını söylüyor. Karşınızda ilkbahar tadında bakım kürleri:

Cilt için;

Cilt için;

1 çorba kaşığı yeşil akarsu (yeşil akarsu rondodan geçirilecek), 1 nehir kaşığı limon suyu, 3 çay kaşığı bal, 1 çay kaşığı karbonat bir kapta karıştırılır. Yüze ve boyna sürülür. 20 dakika bekletildikten sonradan ılık su ile yıkanır, haftada bir uygulanabilir. Cildiniz anında birincil uygulamadan sonra bile yumuşak aydınlık, atıl ve sakin bir hal alacaktır.

Saçlar için;

Saçlar için;

E vitamini kaynağı olan zeytin yağı (1 çorba kaşığı) + susam yağı (1 çorba kaşığı) + hint yağı (1 dere kaşığı) + badem yağı (1 çorba kaşığı) + lavanta yağı (1 çorba kaşığı) bir kapta karıştırılır. Dört günde bir saç derisine friksiyon yaparak uygulanır en düşük 2 saat bekletildikten daha sonra yıkanır.

Kan dolaşımını hızlandırıp, saç dibini enfeksiyonlardan temizleyen bu karışımın içerisinde A, B, K vitaminleri vardır. Potasyum ve kalsiyum kaynağı bakımından zengin olan karışım, çok hoş kokar, saç derisi hastalıklarını kökünden kurutur ve bu sayede saçın uzamasını da sağlar.

Bir lifting kremi;

Bir lifting kremi;

Siyah üzüm çekirdeği pudra haline gelinceye dek havanda dövülür, içerisine bir yemek kaşı hindistan cevizi yağı ve bir yemek yemek kaşığı zeytin yağı eklenir. Zedelenmemiş beyaz gül yaprakları da karışıma eklenir. Karışım bir kutunun içinde, kapalı ve karanlık bir ortamda saklanır.

İki günde bir ters yüz edilir. Böylece karışımın homojen bir şekilde karışması sağlanır. 15 gün sonra içerisine 2 yemek yemek kaşığı nar çekirdeği yağı ilave edilir ve dört gün daha bekletilir.

Sonunda nemlendiricimiz kullanıma hazırlanmış! Nar çekirdeği yağı cildi sıkılaştırır, siyah üzüm çekirdeği deriyi toparlar, sarkmaları önler, hücreleri yeniler, cildi güzelleştirir, kırışıklıklar da olduğu gibi lekeler içinde mükemmel bir tariftir.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here