spot_img

Sivilce eğilimli ciltler için en etkili yüz maskesi tarifleri

Zerdeçal ve bal yüz maskesi

Zerdeçal ve bal yüz maskesi

Zerdeçal, bir anti-enflamatuar bileşen olarak bilinir. Çekicilik ürünleri söz konusu olduğunda da aynı şey geçerlidir.

Yarım nehir kaşığı zerdeçalı 1 çorba kaşığı balla karıştırın ve yüzünüzün her tarafına yayın. Bal, cildinizi ıslak tutarken bununla beraber onu yumuşatır ve yatıştırır. Maskeyi cildinizde 10 dakika bekletin ve durulayın.

Aloe vera ve matcha yüz maskesi

Aloe vera ve matcha yüz maskesi

Aloe vera jelinin deri üzerindeki etkileri şahane derecede yatıştırıcıdır. Aloe vera, kaşıntılı iltihaplı bir cilde fazla muavin olacaktır. Bir diğer bileşen olan matcha ise ciltte oluşan kızarıklığı azaltacaktır.

Yalnızca yaklaşık 2 yemek yemek kaşığı aloe vera jelini ve 1 akarsu kaşığı matcha tozunu karıştırın. sonra ekstra güzel bir soğutma etkisi yaratmak için birkaç dakika buzdolabında bekletebilirsiniz.

Maskeyi cildinizde 15 dakika değin tuttuktan daha sonra ılık su ile durulayabilirsiniz.

Avokado ve bal yüz maskesi

Avokado ve bal yüz maskesi

Avokado’nun (alerjiniz yoksa) çoğu açıdan keza cildiniz ayrıca de sizin için faydalı olduğunu biliyorsunuz. Peki cilt bakımı rutininize avokado eklemeyi hiç düşündünüz mü?

Olgun bir avokadoyu kabuğundan ve çekirdeğinden ayırdıktan sonra bir kabın içine alın ve kremsi bir yapıya gelene değin tamamen ezin.

daha sonra kabın içerisine bir yemek kaşığı kadar bal ekleyin. Bal cildinizi yumuşatmak ve gözeneklerinizi küçültmek için çalışırken, avokado cildinizi nemlendirir ve yatıştırır. Bal ayrıca antibakteriyel özelliklere sahiptir.

Zerdeçal ve yoğurt yüz maskesi

Zerdeçal ve yoğurt yüz maskesi

Zerdeçal, iltihaplı deri ve akne söz konusu olduğunda en iyi bileşenlerden biridir. Bazı halk müziği zerdeçalı, azıcık su ile karıştırarak bile kullanırlar.

Fakat bu tatbik cildinizi birkaç gün baştan başa sarı halde bırakabilir. Bu yüzden bir nehir kaşığı zerdeçal tozunu göz kararı ayarladığınız bir tedarik yoğurt ile karıştırabilirsiniz.

Cildinizde 10 dakika beklettikten daha sonra ılık su ile durulayın. sonradan bir nemlendirici ile yüzünüze kaybettiği nemi kazandırın.

Avokado, limon ve bal yüz maskesi

Avokado, limon ve bal yüz maskesi

Bu karışım fantastik bir siyah nokta tedavisidir. İhtiyacınız olan tek şey azıcık avokado püresi, bir akarsu kaşığı bal ve taze bıkkın limon suyu.

Bal bakterilerle savaşacak, avokado nemlendirecek ve limon hiperpigmentasyonu hafifletecektir.

Bu maskeyi yüzün her yerine göstermek yerine yöresel olarak çalışın ve leke problemi yaşadığınız yere uygulayın. 10 dakika değin cildinizde bekletin ve sonra ılık su ile yıkayın.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here