spot_img

Uzun ve hacimli saçlara sahip olmak için 8 doğal çözüm

1. Yeşil çay

1. Yeşil akarsu

Yeşil akarsu, sağlık açısından birçok faydasının yanı sıra saçınızın uzamasına da yardımcı olur. Fareler üzerinde yapılan bir araştırma, 6 ay yeşil çay içmenin saç uzamasını manâlı ölçüde artırdığını gösterdi. Saçınızı uzatmak istiyorsanız, düzenli olarak çay içmek, tatlı bir yeleye sahip olma şansınızı artırabilir.

2. Karahindiba

2. Karahindiba

Karahindiba, saç uzamasında manâlı rol oynayan mineraller, vitaminler ve irin önleyici özellikler içeren bir bitkidir. Bu neden ile birçok meşhur ad saç bakımında karahindibayı sık sık tercih etmektedir.

Bir poşet karahindiba kökü çayını 10 dakika dek demleyin. 2 yemek kaşığı keten tohumunu suda 5 dakika kaynatın. Kaynattıktan sonradan keten tohumlarını sudan çıkarın ve bir yemek kaşığı bal ekleyin. Soğumasına izin verin. Karışıma bir yemek yemek kaşığı limon suyu ekleyin ve bir şişede karıştırın. İyice sallayın. Saçınızı yıkadıktan sonradan bu karışımı saç derinize dökün ve 10 dakika saçınızda bekletin, gerisinde durulayın.

3. Aloe vera

3. Aloe vera

Aloe vera, cilde sağladığı faydalar ve iyileştirici özellikleriyle meşhur ülkü gelen bir diğer geleneksel bitkidir. Aloe vera, diğer ürünlerden kalan artıkları ve saçınızdaki pozitif yağları temizler. Naziktir ve saç uzamasını artırır. Aloe vera aynı zamanda saç dökülmesini önlemeyi etkileyebilecek vitaminler içerir.

Bir şişeye bir bardak su ve yarım kadeh aloe vera suyu ekleyin. İyice sallayın ve şekillendirmeden önce saçınıza püskürtün.

4. Nane yağı

4. Nane yağı

Bir alıştırma, nane yağının kafa derinizdeki dolaşımı teşvik ederek saç uzamasına yardımcı olmak için bir alternatif olabileceğini gösteriyor. 6 damla nane yağı ile bir akarsu kaşığı jojoba yağını karıştırın ve saç diplerinize uygulayın. Biraz bekledikten sonradan saçınızı durulayın.

5. Biberiye yağı

5. Biberiye yağı

Biberiye, yemek pişirmek için kullanılmasının yanı sıra, saç uzamasını özendirme eden ilginç bir özelliğe de sahiptir. Biberiye yağı, saç dökülmesi için standart tedaviye kıyasla 6 ay daha sonra aynı sonuçları gösterdi. Kaplı, dinç görünen saçlara kavuşmak için şampuanınıza 10-12 damla biberiye yağı ekleyin.

6. Soğan suyu

6. Soğan suyu

Soğan suyu size de tuhaf geliyor mu? Acayip gelebilir fakat soğan suyu saç dökülmesini önlemede oldukça etkilidir. Katılımcıların ham soğan suyu kullandıkları bir çalışmada saçların her yerde uzatma süreci gösterdiği ortaya çıkmıştır.

Bir soğanı soyun ve ufak parçalar halinde doğrayın. Bir meyve sıkacağı ya da blender kullanarak suyunu çıkarın. Icabında tülbent kullanın. Soğan suyunu saç derinize uygulayın. Haftada 2 gün elde etmek üzere 6 hafta uyguladığınız kür sonucunda farkı görmeye başlayacaksınız.

7. Hindistan cevizi yağı

7. Hindistan cevizi yağı

Hindistan cevizi yağı, fazla amaçlı işlevlere sahip diğer bir bileşendir. Yemek Yemek pişirmekten nemlendirmeye kadar kullanılan Hindistan cevizi yağının saçlarımız için de birçok faydası var. Hindistan cevizi yağı, ön yıkama ve yıkama sonrası bakım ürünü olarak kullanıldığında saç hasarını azaltan tek yağdır.

8. Lavanta yağı

8. Lavanta yağı

Bir egzersiz, seyreltilmiş lavanta yağının saça yaklaşık 4 hafta baştan başa günde bir defa uygulandığında daha hacimli saçlara kavuşmak için bize muavin olduğunu ortaya çıkardı. Dahası yeni saç çıkma oranı da artırdığı gözlemlenmiştir.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here