spot_img

Yüzünüzü kurutmak için katiyen havlu kullanmayın! Akne ve sivilcelerin kaynağı

1. Sivilceye neden olur

1. Sivilceye niçin olur

Yüzünüzü havluyla kurutmak, cildinize sandığınızdan daha pozitif zarar verebilir. Havlular inanılmaz bakteri tuzaklarıdır ve onları genellikle havanın nemli olduğu banyoda sakladığımız için bakterilerin büyümesi için ortamı yaratır.

Havluyu yüzünüze sürdüğünüzde, tüm bu bakterileri aracısız cildinize taşırsınız. Bu da gözeneklerinizin tıkanmasına ve akne problemine niçin olur. Yüzünüz için vücudunuzu kurutmaktan bambaşka bir havlu kullanıyor olsanız bile, muhtemelen her gün yıkamıyorsunuzdur ve istenmeyen bakteriler yine de cildinize temas edecektir.

2. Cildiniz daha çabuk yaşlanabilir

2. Cildiniz daha tez yaşlanabilir

Kumaş banyo havluları yüzünüz için fazla serttir. Onları uygulamak cildinizde ufak yırtıklar oluşturarak onu enfeksiyonlara ve kırışıklıklara karşı savunmasız hale getirebilir. Havluları ne değin çok yıkarsanız, bez pek kırılgan ayla kazanç ve oluşturdukları sürtünme cildiniz için fazla pozitif olabilecek bir peeling görevi görür.

3. Cilt bakım ürünlerinin etkinliğini azaltır

3. Deri bakım ürünlerinin etkinliğini azaltır

Yüzünüzü yıkadıktan sonradan kurutmak doğal bir şey gibi görünse de gerçekten cildinizin uyguladığınız ürünlerden en iyi şekilde yararlanmasına müsade vermez. Nemlendiriciniz, yüzeyindeki tüm su buharlaşmadan önce cilde daha iyi nüfuz edecektir. Havlu kurutmayı atlamak, deri bakım ürünlerinizin cildinizin genç ve parlak görünmesi için gereksinim duyduğu nemi hapsetmesine ihtimal tanır.

4. Cildinizi tahriş edebilir

4. Cildinizi tahriş edebilir

Alıngan bir cildiniz varsa, havlu kullanmak yüzünüzü kurutmak için en iyi seçenek olmayabilir. Çoğu havlu kumaşı deri üzerinde çok sert olabileceğinden, yüzünüzü onlarla silmek ciltte kızarıklık ve tahrişe niçin olabilir.

5. Cildinizi yağlandırabilir

5. Cildinizi yağlandırabilir

Kulağa çelişkili gelebilir, fakat cildinizi kurutmak onu daha yağlı ülkü getirebilir. Pürüzlü havlular cildinizin sağlıklı kalması için gereklilik duyduğu doğal yağları uzaklaştırabildiğinden, deri yüzeyinin altındaki yağ bezleri kuruluğu dengelemek için daha fazla yağ üretmeye başlar. Bu da cildi fazla yağlı ayla getirir.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here