spot_img

Şimdi moda güz düğünleri

Sonbaharın Sürprizlerine Hazırlıklı Bir Nikah Mekanı Şart

Sonbahar sürprizli bir mevsim olsa da zorunlu tedbirler alındığı sürece bu mevsimde de dıştan düğün yapılabilir. Sıvı hava koşulları göz önünde bulundurulduğunda kapalı alanı olan ya da açılır-kapanır tavan gibi seçenekleri bulunan mekanlar seçim edilebilir.

İşini şansa bırakmayıp kapalı alanları seçim edecekler için de tarihi mekanlar uygun bir seçenek olacaktır. Çünkü tarihi mekanların gizemli havası en fazla güz mevsimine ahenk sağlar. Kalabalık düğünler için geniş balo salonları sunan oteller de uygun bir alternatiftir. Tercihi samimi ve sıcak mekanlardan yana olanlar ise lokanta düğünlerini düşünebilir!

Bilhassa aylardan eylül-ekim ise havuz başı düğünleri ve kır düğünleri, sonbaharın ılık havasının tadını çıkarmak için iyi bir seçenektir. Sararmaya başlayan yaprakların ortama katacağı romantik hava da cabası!

Dürüst Gelinlikle Mevsime Ahenk Temin Etmek Mümkün

Gelinliğin modeline, rengine ve tarzına karar verirken sonbaharın ılık, bohem ve romantik havasından yola çıkılmalıdır.

Sonbaharın hafif rüzgarlı ve ılık havası doğru bir gelinlikle avantaja dönüştürülebilir. Şifon, saten, tafta, ipekli, dantel kumaşlardan gelinlikler sonbahar düğünleri için uygundur. Açık hava düğünleri için uzun ya da truvakar kollu, şifon ve güpür gelinlikler idealdir. İspanyol kollu, romantik ve bohem tarzda modeller de yerinde seçim olacaktır.

Tarihi mekan, otel ya da balo salonu gibi kapalı alanlarda yapılacak düğünlerde A ve prenses kesim gibi şişkin modeller seçim edilebileceği gibi gösterişli gelin adayları için tam ve yarım balık kesim tasarımlar yerinde olacaktır. Özellikle sade, A kesimli saten kumaştan hazırlanan gelinlikler, 2020 yılının trendleri arasından bize göz kırpıyor.

Gelinlik illa ki beyaz olacak diye bir koşul yok! Dünyaca meşhur tasarımcıların koleksiyonları arasında çoğu kez yer almaya başlayan somon, cappuchino veya kırık beyaz gibi yumuşak tonlarda gelinlikler de sonbahar için fazla uygun seçimler olacaktır.

Gelinliğin Tamamlayıcılarını Unutmayın

Gelin adaylarının dürüst gelin saçı, makyajı ve aksesuarları ile daha kuvvetli bir görünüş elde edebilmeleri muhtemel. Güz gelinleri için en yerinde seçeneklerin açık dalgalı saçlar ve örgülü modeller olduğu söylenebilir. Yakası açık bir gelinlikle açık veya yarım toplu gelin saçları uygun olacaktır. Bisiklet ya da egemen gibi kapalı yakalı gelinliklerle de örgülü topuz modelleri kullanılabilir. Topuz, şık aksesuarlarla hareketlendirilerek, romantik ve bohem bir hava yakalanabilir.

Gelin saçı aksesuarlarıyla da hoş bir dış görünüş yaratmak mümkün. Sonbahara yerinde saç aksesuarı denince akla ilk gelen çiçekli taçlar olsa da, son dönemlerin trend tasarımları arasında renkli, gösterişli saç aksesuarları uyarı çekiyor. Mevsimin sarı tonları aralarında ışıldamak için mor, mavi, yeşil renklerde saç aksesuarları kullanılabilir.

Gelin makyajı laf konusu olduğunda sonbaharın bohem havasının dışına çıkmak gerekiyor. Çünkü kahve tonlarındaki buharlı göz makyajı artık güz gelinlerinin geride bırakması gereken bir gelenek. Çünkü meşhur make-up artistlerinin son yıllarda sonbahar gelinleri için tercihi canlı renkler oluyor! Pek ki; canlı renklerde hatta metalik tonlarda, göz kapağının tümünü kaplayan farlar, kıpkırmızı rujlar, parlak bir deri, son yılların gelin makyajı trendleri arasında yer alıyor! Doğallıktan yana olanlar için ise “değil gibi” makyaj tekrar en popüler seçeneklerden.

Mevsimle Yerinde, Konsept Düğünlerin Sayısı Artıyor

Bilhassa son yıllarda, konsept düğünlerin popülaritesi epeyce arttı. Belirlenmiş bir tema seçiliyor ve nikah süslemelerinden, gelinliğe, davetiyeden gelin ve güvey aksesuarlarına dek tüm teferruat bu konseptlere kadar belirleniyor. Olağan bir nikah istemeyen çiftler için, sonbaharın ruhuna yerinde konsept seçeneklerini değerlendirmek olası.

Western filmlerin, sarı-kırmızı tonları sonbahar düğünleri için epeyce yerinde. Bilhassa bohem tarzda çiftler bu temayı seçebilir. Dekorasyonda fıçılar, botlar, halat ipler, saman gibi şık teferruat kullanılabilir. Gelinler, salaş, bohem bir gelinlik, damatlar ise kot gömlek, yelek ve kovboy şapkası gibi temaya uygun seçimler yapabilir.

Kahve temalı düğünler de hem mevsimin ruhuna yerinde keza de neşe saçan bir organizasyon seçeneği olabilir. İkramlık kahve masaları, kahve çekirdeklerinden masa süsleri, içinde kahve çekirdeği olan nikah hediyelikleri gibi teferruat ile şık bir nikah ortamı yaratılabilir.

Sonbahara Uygun Balayı Rotaları

Güz ayları balayı için en romantik zamanlardır. Eşinizle birlikte sakin bir balayı yapıp kafanızı kulak vermek için de idealdir. Sonbahar kültür gezileri için de fazla uygun bir mevsimdir. Yurt içinde Kapadokya, Abant, Kaş kıyıları ve Ege adaları tercih edilirken yurt dışarıda Paris, Roma ve Berlin fazla revaçta sonbahar rotaları arasındadır.

Önerilerimizi dikkate alarak, sonbaharın romantik ve bohem tarzını düğünlere yansıtmak muhtemel. Dürüst seçimler yapılır, alanında uzman kişilerle çalışılırsa tüm düğünler, bahar havasında geçer!

 

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here