spot_img

En fazla aldatan burçlar belirli oldu!

Yüz güzelliğinden dile getirmek için yüzdeki organların birbiriyle uyumu fazla önemli. her biri bir bir güzel olduğu gibi sahiden birbiriyle uyumuna daha fazla dikkat ediyoruz. Bu yüzden herkeste yapılacak işlemler öbür ve kendine özgü.Yüz bölgesinde en fazla burun estetiği, kulak estetiği, göz kapağı ameliyatı, yüz germe, yüze yağ enjeksiyonu ameliyatı yapıyoruz. Hem ameliyat dışı estetik işlemlerden botoks, göz altı ışık dolgusu, yanak dolgusu, çene dolgusu, nasolabial dolgu da sık yapılıyor. 

Op. Dr. Defne Erkara sözlerine şöyle devam ediyor;

Burun estetiği

Yüzün bütün ortasında yer alması ve yüz şeklini en çok etkileyen organ olması dolayısı ile yüzde en sık yapılan estetik işlem burun estetiği ameliyatıdır. Burunda soylu davranış, çarpıklık, sırtta kemer olması gibi şikayetler görülür. Yüz şekline yerinde ve doğal bir burun oluşturmak başlıca amaçtır. 

Kulak estetiği

Kulakta en sık görülen estetik bıkkınlık kepçe kulak problemidir. Kulakları ameliyatla geriye yaslayarak bu sorundan kurtulmak mümkün. Keza kulaktaki cup ear gibi bazı yapısal problemler de tekrar yerinde estetik cerrahi operasyonlarla düzeltilebilir.

Göz kapağı ameliyatı

Göz kapağında en fazla gördüğümüz rahatsızlık üst göz kapağının düşük olmasıdır. Genelde yaş ilerledikçe ortaya çıkar. Kişiye hem yaşlı keza de yorgun bir manzara verir. Ameliyatında üst göz kapağındaki pozitif deriler alınarak gergin bir üstteki göz kapağı görüntüsü sağlanır.Alt göz kapağında ise genelde torbalanma görülür. Yine bu sorunun düzeltilmesi fazla cilt ve torbalanmaya sebep olan yağ paketlerinin alınmasıyla yapılır. 

Yüz germe

İleri yaşlarda yüz bölgesinde yaşa ve yer çekimine ast olarak sarkma ve kırışmalar meydana kazanç. Gevşeyen derideki fazlalıkların alınarak yüz derisinin gergin ayla getirilmesi yüz germe ameliyatı ile muhtemel olur. 

Yüze yağ enjeksiyonu

Bazen zayıflamaya bazen de yaşın ilerlemesine yan olarak deri altı yağ dokusu azalır. Böylece yüz derisi sarkık ve dalgalı görünür. Vücudun diğer bölgelerinden alınan yağların yüze transferi ile yüz daha buruşuk, yuvarlak ve canlı görünür. 

Ameliyat dışı yüz bölgesi estetik işlemler

Yüzde en çok yaptığımız ameliyat dışı estetik işlem botokstur. Kaş arası, alın ve kaz ayaklarındaki kırışma sorunu için epeyce etkilidir. Her 6 ayda bir tekrarı gerekir.

Göz altındaki morluk ve çukurlar için ilk ve en etkili seçenek göz altı ışık dolgusudur. Hyaluronik asit faktör maddesine sahip ışık dolgusunun her 12-18 ayda bir tekrarı gerekir.

İnce veya amorf dudakların estetik görünüme kavuşması için dudak dolgusu yapılabilir. Dudak dolgusu keza dudağı dolgunlaştırır, ayrıca dudak kontürünü belirginleştirir, keza de dudaktaki şekil bozukluklarının düzeltilmesine muavin olur. 

Yanak dolgusu ise ayrıca yanağın daha buruşuk görünmesini sağlar hem de elmacık kemiklerinde belirginlik sağlar. Genelde hyaluronik asitli dolgularla bu operasyon yapılırken ara sıra yağ enjeksiyonu da kullanılabilir.

Çene daha aşağı çizgisinin belirsizleştiği veya alt çenenin geride olduğu durumlarda hyaluronik asitli dolgularla çene çizgisi bariz ışık halkası getirilebilir. Hem çene ucuna yapılan dolgu çeneyi öne içten çıkarabilir. Daha ağır durumlarda yağ enjeksiyonu da kullanılabilir. 

Nasolabial yani ağız kenarı çizgisi derinleşmişse buraya uygulanacak dolgu veya yağ enjeksiyonu ile bu çizgi hafifletilebilir hatta değil edilebilir.

Yüz bölgesinde 7 estetik işlemden 6 tanesini bunlardır. 7.işlem ise saç ekimidir. Yüzün öteki kısımlarındaki problemler çözüldükten sonra dökülmüş olan saçlı bölge, daha açıkçası saçsız bölge enseden yapılacak saç transferi ile kapatılabilir. Böylece yüz bölgesi estetiği bitmiş olur.

Op. Dr. Defne Erkara  son olarak şunları açıklama etti:

sonuç olarak: siz de yüz bölgenizdeki estetik sorunlardan muzdarip iseniz dilediğiniz bir estetik cerrahi uzmanına başvurarak size özel gerekli tedaviler hakkında bilgi alabilir ve dilediğiniz işlemleri yaptırabilirsiniz.

 

 

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here