spot_img

Ayrılık acısı güç…

Onsuzluk hissi, kalan her şeyin anlamını yitirmesine sebep oluyor ve asla atlatamayacakmışsınız gibi hissediyorsunuz yok mi? Her Tarafta ayağa kalkmak imkansız mı görünüyor? Hayır yok! Umutsuzluğa kapılmayın. Sayısız insan aşk acısı yaşıyor ve matem dönemi bittiğinde inanın yaşam devam ediyor. Onlar başarabildiğine tarafından siz de başaracaksınız. Nasıl mı?

Çok ağlayın

Evet evet. Fazla ağlayın ve acınızı akıtın. Güçlü gözükmek için gözyaşlarınıza engel olmaya çalışmayın. Bırakın gözyaşlarınızla beraber içinizdeki zehir aksın gitsin. Sizi seven ahali kuşkusuz bu gözyaşlarına dayanamayacak ve ‘değmez’ gibi birçok cümle kuracak. Fakat siz onun için değil, kendiniz için ağlayın. Gözyaşı Dökmek pek insani ve insanın içini temizleyen bir şey fakat! Hemen ağlamayacaksınız da ne vakit ağlayacaksınız. Bırakın içiniz gözyaşlarınızla temizlensin. İlk günlerdeki uzun ağıt nöbetlerinin zamanla azalacağını ve günbegün daha eksik ağlama ihtiyacı duyacağınızı göreceksiniz. İşte bu, iyileşmenizin birincil belirtisi.

Sosyal medyada hırsınıza yenik düşmeyin

Eski sevgilinizi, kullandığınız bütün sosyal ağ hesaplarınızdan silin. Biliyorum, ne yaptığını, kiminle nerede takıldığını merak ediyor ve onun paylaşımlarından, duygularına dair ipuçları yakalamaya çalışıyorsunuz. Lakin dün gece siz evde gözyaşı dökerken onun bir partide fazla eğlendiğini görmenin size bir faydası olmayacak. Duygularınızı anlattığını düşündüğünüz bir şarkıyı paylaşıp onun görmesini beklemenin de bir anlamı değil. Evet, fazla üzgünsünüz fakat yeni bir hayata açtırmak üzeresiniz. şimdi ihtiyacınız olan şey enerjinizi kendinize ve geleceğe döndürmek.

Arkadaş kalmak mı? yeniden düşünün

mükemmel arkadaş olamayacağınız zaten apaçık. Zaten iyi anlaşsaydınız, ayrılmazdınız. Ne yani, birlikte kahve içip yeni sevgililerinizi mi çekiştireceksiniz? ya da yeni flörtlerinizle yemeğe çıkıp geyik muhabbeti mi yapacaksınız? Eminim arkadaş kadronuzda çok daha eğlenceli, daha iyi dert ortağı olan ve yanında daha gizli hissedebileceğiniz ahali vardır. Eski sevgiliden arkadaş olmaz!

Yeni hayatınıza renk katın

Her bitiş yeni bir başlangıçtır bununla beraber. Evet acilen dertli ve yorgunsunuz. İçinizden hiçbir şey yapmak gelmiyor. Fakat bütün da acilen, istediğiniz o fotoğraf kursuna yazılmanın bütün zamanı. ya da spora başlamaya ne dersiniz? Hem terle birlikte vücudunuzdaki olumsuz enerjiyi de dışarı atarsınız ve sevinç hormonları salgılamaya başlarsınız. Dahası yeni hayatınıza ve yeni ilişkinize daha formda açmak size özgüven getirmez mi?

Dostlarınızdan yardım alın

Dostlar bu günler içindir. Ağlamaktan şişmiş gözlerinize, üç gündür taramadığınız saçlarınıza aldırmazlar. Dertleşin, dertleşin… Ta ki anlatacak yeni bir şeyiniz kalmayana kadar. Sonrasında kendinizi bol kahkahalı, fazla aktiviteli dost gruplarınızın arasına atmayı ihmalkârlık etmeyin. Neşe muhakkak bulaşıcı!

Ortak arkadaşlarınızdan uzakta durun

Onun ne yaptığını öğrenmek için çıldırıyorsunuz, biliyorum. bununla birlikte şu ağlak halinizi gizlemek ve karşılıklı arkadaşlarınız vasıtasıyla ona çok iyi, fazla enerjik ve onu şimdiden unutmuş olduğunuzun haberlerini göndermek istiyorsunuz. Derin bir nefes alın ve yeniden düşünün. Tüm bunlara gerçekte gerek var mı? Aldığınız her haber, acınızı atlatma sürecinde sizi bir gün daha geriye götürecek. Olur Ya onu cezalandırmak istiyorsunuz lakin kendinize de ızdırap çektirmiş olmuyor musunuz?

Yeni ilişkiye balıklama atlamayın

Inleme dönemini bitirmeden başlayacağınız her ilişki hüsranla sonuçlanacak. Yeni bir flörtün adını ilişki ayarlamak için acele etmeyin. Fazla neşe, heyecan, öfke ya da üzüntü fark etmez. Duyguların yoğun yaşandığı dönemlerde alınan kararlar aldatıcı olabilir. Azıcık ağırdan alın ve kendinize sağlıklı karar verebilmek için zaman tanıyın.

Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur

Açık hava, bol oksijenden, güneşin iyileştirici gücünden faydalanın. Örneğin kısa bir yolculuk, uzun yürüyüşler, doğayla baş başa kalmak şu lahza gözünüze çok yorucu ve düşüncesiz gelse de inzivaya çekilen bütün ermişleri aklınıza getirin. Ara Sıra temizlenmek için yürüyüp gitmek gerek.

Yeşim Varol

Hayat Koçu ve Izdivaç Danışmanı

özel içeriğidir.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here