spot_img

İlişkilerdeki en önemli sorun ve çözümü

“Ilk Olarak her şey fazla güzeldi lakin sonra beni sürekli değiştirmek ve denetlemek istedi” Bu cümleyi bir yerlerden tanıdığınıza eminiz. Çünkü günümüz ilişkilerinin en önemli problemi karşındakini kontrol etme ricası. Sağlığa Zararlı bir ilişkiye götüren denetleme etme isteğinin üstesinden nasıl gelinebilir? İşte cevabı.

İlişkiye dominant olmayın

Bir eş, ötekini komuta etmek ve yoklama etmeye başlarsa, bu ilişki sağlığa zararlı olmaya başlar. İlişkileri zehirleyen bu cins davranışlar, çiftlerin birlik ve beraberliği bir türlü sağlayamamasına niçin olur. Böyle bir ilişkide kolaylık bulamaz, neredeyse diken üzerinde yürürsünüz. Denetim davranışı, güvensizlik ve kaygıdan kaynaklanır. Kendinizi ya da eşinizin bu şekilde davrandığını görürseniz, bunun hakkında konuşmak ve sorunun altında yatan nedeni araştırmanız gerekir.

Ne yapılmalı?

Partnerinize bir şey yapmayı veya işleri açıklanmış bir şekilde yapmasını söylemekten ziyade, durumla ilgili konuşmayı tercih edin. Ortak bir anlaşma sağlanamazsa alternatiflere de açık olun. Komuta edilen kişi sizseniz, partnerinizin size aralıksız ne yapmanız gerektiğini söylemesinden duyduğunuz rahatsızlığı dile getirin. Çünkü bir çift olsanız bile, sınırlara sahip olmanız ve birbirinizin sınırlarına saygı duymanız önemlidir.

özel içeriğidir.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here