spot_img

Kitap okuyan biriyle sevgili olmanın ayrıcalıkları

Etrafımıza baktığımız vakit bir ilişkiye başalamak ya da sürekliliğini karşılamak epeyce baskı. Karşınızda anlayışlı ve insani duygularını kaybetmemiş bir birey varsa ne mutlu size bundan böyle çevremizde baktığımızda gördüğümüz ilişkiler ne eyvah ancak son model telefonlarda, gezilip görülen, sosyal medyada paylaşılan şeylerin lüks kalitesiyle ölçülüyor.

Kitap okuyan bir sevgiliniz varsa…

– Birbirinizi tanınma evresini atlattığınız vakit hala konuşacak bir şeyleriniz olur.

– Kendi bilgi birikiminizin ürerine ondan edindiğiniz bilgileri de eklersiniz ve bu sizin ufkunuzu genişletir.

– Kitaplarınızın arasına yeni kitaplar eklenir. Ne okuyacağınıza karar veremediğiniz zaman, sevgiliniz anında bir öneri de bulunur.

– Benzer evde yaşadığınızda sizin her şey sizin naifliğinize ahenk sağlar. Örneğin hafif biz müzik veya sessiz bir ortam.

– Edebiyatın ona kattığı güzel duyguları gerçeğe taşır ve ruhunuzu okşar.

– Örneğin tatile gittiğinizde geceleri kalabalık ortamların yerine sahilde kumun üstünde birbirinizin ses tonlarından kitap okuma seansları da olur. Düş etsenize sizce de fazla güzel olmaz mı ? Bu seanslarda gökyüzüne bakıp hayaller belirlemek da muhtemel.

– Kendi hayal dünyasında size de yer verir ve milyonlarca insan içinden iki birey üzerine kurulu bir yolculuğa çıkarsınız.

– Sizi herkesten fazla daha iyi anlar.

– Seni seviyorum çağırmak zor gelemez. Benlik meselesi yapmaz. İçinden geldiğinde şap diye söyler. Çünkü aşkı kitaplardan öğrenmiştir.

– Duygularına daha fazla başat olurlar.

– Kendinizi fena hissettiğinizde sizi şımartacak tatlı sözler söyleyebilirler.

– Her ilişki de sorunlar olabiliyor. Tartışmalara yer veriliyor. Kayda Değer olan bu sorunların ne dek canınızı acıttığıdır. İşte sevgilinizin size söyleyeceği de sizin canınızı fazla acıtmayacaktır. Çünkü okuduğu kitapların etkisiyle ne söylemesini ya da söylememesi gerektiğini bilir.

– Sürprizlere de alışabilirsiniz. Edebiyatın kattığı duygusallık sayesinde sizi nasıl mutlu etmesi gerektiğini de bilecektir.

(Listekitap)

özel içeriğidir.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here