spot_img

Sevgiliniz sizin için içten eş adayı mı ?

Keyifli ve mutlu bir ilişki yaşadığınız sevgiliniz sizin için doğru benzeyen adayı mı? Hayat Koçu ve Evlilik Danışmanı Yeşim Varol Şen, keza bu sorunun cevabını veriyor hem de içten eş adayını seçmenin püf noktasını anlatıyor. Yeni neslin izdivaç kararını ciddiye alıp birbirleri için fiilen yerinde olup olmadıklarını, evlilikle birlikte değişecek hayatlarında nelerle karşılaşacaklarını anlamaya ve hazırlık yapmaya çalışmaları fazla sevindirici. Özellikle nikah öncesi hazırlık süreci ailelerin en fazla müdahil olabildiği dönem. Dolayısıyla çok artı hatalı anlamaya ve alınganlığa hamile. Evliliğin özellikle ilk senesinin “baskı savaşı” senesi olduğu için çifti zorlayabilir. Dolayısıyla çabuk pes etmemek gerekiyor.

Flört dönemi bir ilişkinin en şen dönemlerinden biridir. Aşkın ve tutkunun en yoğun hissedildiği, eğlenceli ve heyecanlı günlerdir. Oysa iş izdivaç kararı almaya geldiğinde flört ederken bizi mutlu eden, coşku veren özelliklerin evlilikte mutlu edeceğini maalesef daima söyleyemeyiz. Yani içten sevgili, daima içten eşe dönüşemiyor. böylece genç çiftlerin karar arifesinde öncelikli olarak dikkat etmeleri gereken noktalar.

En önemli nokta benzeşen adayının sorun çözme yöntemi

Bir çift olarak sorunların üstesinden nasıl geliyoruz? Evlenmek istediğimiz insan sorun çıktığında kaçmayı, küsmeyi mi seçim ediyor? Yahut sakinliğini koruyup sorunu çözmeye mi odaklanıyor? En ufak tartışmada çekip gitmekle mi korkutma ediyor? Sorun yaşamanın doğal olduğuna ve çözülen her sorunun ilişkide dinç bir temel oluşturacağına mı inanıyor? Sorunsuz bir hayatı hayal etmek asla realist değil. Ancak sorunlarını aynı üslupla çözebilen çiftler her zaman daha sağlıklı ilişkiler kurarlar. Şüphesiz sorunları çözebilmek için öncelikle saygı koşul. Dolayısıyla sevgilinizin dürüst eş olup olmayacağından emin almak istiyorsanız nasıl tartıştığına bakın.

Yaşam koçu ve izdivaç danışmanı

Yeşim Varol

özel içeriğidir.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here