spot_img

Sevginin dili sessizliktir

“Aşk istiyorum” derken bir yandan da “Yakışıklı/hoş olsun, iyi bir işi olsun, parası olsun, prestiji olsun” gibi koşullar belirtmekten vazgeçemiyorsanız, bu 14 Şubat’ta Nefes ve Meditasyon Uzmanı Nevşah Karamehmet’in önerilerine kulak verin! Koşulsuz sevgiye odaklamak ve aşkı kendi varlığınız dışarıda aramaktan caymak, hayatınızda köklü bir değişime kapı açabilir!

Madde dünyasını bırakıp manevi dünyada ilerleyin

Nefes koçluğu sistemini Türkiye’de başlatan, binlerce nefes koçunun yetişmesini ve nefes koçluğunun bir meslek haline gelmesini karşılayan Uzman Nevşah Karamehmet, “Sevgi sözlerle açıklama edilemez, tanım edilemez, anlatılamaz. Sevginin dili sessizliktir. bu nedenle, eğer sevgiyi, aşkı hissetmek istiyorsak susmalı, gözlerimizi kapatıp dünyadan uzaklaşmalı, özümüze, öz varlığımıza dönmeli, madde dünyasını bırakıp manevi dünyada ilerlemeyi öğrenmeliyiz” diyor.

“Özümüzde hepimiz sevgiyiz. Yaradan’ın aşkının ilham kaynağı, varlığın kendisiyiz. Oysa ne yazık ama kendimizi ölümlü bir karoser ile, dünyadaki kişililiğimiz ile özdeşleştirdiğimizde, sınırlı gücü olan, bedenli ve ölümlü bir şey olarak algıladığımızda bu hakikatten uzaklaşıyoruz” diyen Nevşah Karamehmet, reel sevgiyi ancak bedeninden ve zihninden özgürleşebilmiş, özüyle, ruhuyla bağlantı kurabilmiş bilinçlerin anlayabileceğini söylüyor.

“Ben sevgiyi açıklama yapmak yerine onu yaşatmayı, onu deneyimletmeyi kendime bir görev edindim ve bunun olabildiğini görmek, Mucize Kursu’na katılanların aşkı, şartsız sevgiyi gözyaşları içerisinde deneyimlediğine tanık olmak benim en büyük ilham kaynağım” diyen Uzman Nevşah Karamehmet sözlerine şöyle devam ediyor: “Her insan bir mucize. Biz Mucize Kursu’nda yıllardır paylaşımlar, nefes ve meditasyon çalışmaları, karakter analizi ve af egzersizleri ile az kalsın bir soğan gibi kabuklarımızdan ayrılarak özümüze döndüğümüz bir yolculuğa çıkarıyoruz ve aşkı keşfediyoruz. Kursa katılanların birçoğu maddi hastalıklarını iyileştirdi, birçoğunun psikolojisi düzeldi. Bu kursta ben sevgiyi öğretemem, anlatamam çünkü onu anlatmaya kelimeler, öğretmeye ve anlamaya zihnim yeterli değil, ama insanları koşulsuz sevgiye, varlığın kaynağına, aşkın merkezine taşıyabilirim. Nefeslerinde ve akıl sistemlerinde kendileri olmalarını, özleriyle, hakikatle ilişki kurmalarını engelleyen disfonksiyonel/limitleyici alışkanlıkları ortadan kaldırabilirim.”

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here